Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Trendy

Tenhle dům postavíte za 6 hodin, má dvě podlaží a nestojí ani milion. Podívejte se, jak ho složit

Proč si dům stavět, když si ho můžete nechat přivézt a následně poskládat? Ital Renato Vidal vytvořil koncept moderního bydlení, které je pohodlné, bezpečné a zároveň finančně dostupné. Navíc za šest hodin od převzetí zásilky bydlíte.
Vydáno: 26.11.2017, Matouš Hartman
Chtěli byste ho?

Ceny skládacího domku začínají na zhruba 713 tisících za stavení o ploše 27 metrů čtverečních. Největší model má obytnou plochu 84 metrů čtverečních, ale jeho cena také náležitě vzroste. Koupíte ho za 1,5 milionu. To je ovšem pořád nižší cena, než za jaké se prodávají nemovitosti v Západní Evropě i v Česku.

Autoři projektu pojmenovaného M.A.DI. (modulo abitativo dispiegabile, tedy obytný rozkládací modul) slibují kromě standardního bydlení všestranné využití například pro sportovní akce s potřebou dočasného ubytování nebo pro případ přírodních katastrof. Italský dům navíc odolá zemětřesením a umožňuje ekologické bydlení. Na střechy je možné umístit solární panely, dům je ze dřeva a jeho výroba nemá negativní dopad na životní prostředí.

Bílá přepážka uprostřed se po dostavění promění v podlahu prvního patra Foto: Bílá přepážka uprostřed se po dostavění promění v podlahu prvního patra, Foto: profimedia.cz

Všechny modely disponují sociálním zařízením v přízemí. Ve spodním patře najdete i kuchyň a obývací prostor. První patro patří ložnici případně ložnicím. Záleží na velikosti domku, jakou zvolíte. Firma jich nabízí pět. 

Podívejte se, jak se dům skládá:

(mh)

Další články:

Student si udělal bydlení po svém

Student se chtěl vyhnout dluhům za bydlení. Postavil si geniální minidům na kolech

Zvládne tam bydlet i v zimě

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Autobus dostal i novou "fasádu"

Rodina udělala byt z autobusu. Jezdí s ním na dovolené. Jsou v něm i kamna

Reklama
Článek je zařazen v: inspirace, dům, stavba, domov
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama