Trendy

21. srpna 2019 09:45

Matouš Hartman

Tenhle dům postavíte za 6 hodin, má dvě podlaží a nestojí ani milion. Podívejte se, jak ho složit

Proč si dům stavět, když si ho můžete nechat přivézt a následně poskládat? Ital Renato Vidal vytvořil koncept moderního bydlení, které je pohodlné, bezpečné a zároveň finančně dostupné. Navíc za šest hodin od převzetí zásilky bydlíte.

Ceny skládacího domku začínají na zhruba 713 tisících za stavení o ploše 27 metrů čtverečních. Největší model má obytnou plochu 84 metrů čtverečních, ale jeho cena také náležitě vzroste. Koupíte ho za 1,5 milionu. To je ovšem pořád nižší cena, než za jaké se prodávají nemovitosti v Západní Evropě i v Česku.

Autoři projektu pojmenovaného M.A.DI. (modulo abitativo dispiegabile, tedy obytný rozkládací modul) slibují kromě standardního bydlení všestranné využití například pro sportovní akce s potřebou dočasného ubytování nebo pro případ přírodních katastrof. Italský dům navíc odolá zemětřesením a umožňuje ekologické bydlení. Na střechy je možné umístit solární panely, dům je ze dřeva a jeho výroba nemá negativní dopad na životní prostředí.

Všechny modely disponují sociálním zařízením v přízemí. Ve spodním patře najdete i kuchyň a obývací prostor. První patro patří ložnici případně ložnicím. Záleží na velikosti domku, jakou zvolíte. Firma jich nabízí pět.

Podívejte se, jak se dům skládá:

Další články:


Přečtěte si také