Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Trendy

7 chyb při dekorování bytu. Pokazili jste něco?

Dekorace a rozmístění nábytku mají bytu dodat osobitý ráz. Ne vždy se to povede. Někdy to přeženeme, jindy naopak dekoracím nevěnujeme dostatečnou pozornost. Jak zajistit, abychom byli se svým bytem spokojeni?
Vydáno: 11.04.2018, Matouš Hartman
Jak zařídit, aby dekorace pokoj nezničily?

Neřešíme rozmístění obrazů

Koupíme obraz nebo si necháme vytisknout velkoformátovou fotografii. Rám pověsíme na zeď a myslíme si, že máme vyřešeno. Jenže co když za pár měsíců budeme chtít ozdobit pokoj dalším obrazem? Vždy bychom měli dopředu uvažovat o tom, kam fotky a obrazy přijdou. Dekorujme až ve chvíli, kdy máme nakoupeny všechny rámy. Z papíru si můžeme vystřihnout jejich obrysy a ty pak umístit na stěnu pomocí washi pásek, které neničí omítku. Tak zjistíme, kam se jaký obraz co do velikosti hodí.

Rozmístění obrázků je potřeba si rozmyslet Foto: Rozmístění obrázků je potřeba si rozmyslet. Foto: istock.com

Přeháníme to s dekoracemi

Nevíme, kdy přestat. Může za to dokupování dekorací a neschopnost se některých vzdát. Je ale potřeba uvědomit si, co vám byt ozdobí a co už tam bude překážet.

Volíme nevhodné barvy

Často dekorace pořizujeme v podobných barvách, jako je třeba pohovka nebo nábytek, aby pokoj hezky ladil. Případně zvolíme opačný extrém a nakoupíme dekorace jen v kontrastních barvách. Měli bychom hledat zlatou střední cestu.

Není ten koberec až moc výrazný? Foto: Není ten koberec až moc výrazný? Foto: istock.com

Bojíme se riskovat

Dekorace ale představují taky příležitost pro odvázání se. Jsou snadno nahraditelné a mnohdy nestojí ani nijak veliké peníze. Nebojme se riskovat. Risk je zisk. Takže když uvidíte zlatou lampu, proč si ji nepořídit a nevyzkoušet, jak se do bytu hodí.

Buďte kreativní! Foto: Buďte kreativní! Foto: istock.com

Dáváme gauče proti sobě

Vypadá to jako ze žurnálu nebo jako z noblesních filmových domů. Jenže je to nepříjemné. Pohovky by proti sobě být neměly. Ubírá se tak prostoru. Dvě pohovky si proto nepořizujte, zvlášť pokud máte menší byt. Druhou pohovku nahradí křeslo.

K pohovce si pořiďte raději křeslo, třeba i v jiném designu! Foto: K pohovce si pořiďte raději křeslo, třeba i v jiném designu! Foto: istock.com

Neinvestujeme do zrcadel

Na zrcadlech bychom neměli šetřit. Zvětšují prostor, oživují místnost a vůbec nemusí být jen v předsíni, koupelně nebo šatně. V obývacím pokoji taky budou vypadat dobře. Podstatné ale je koupit větší zrcadla, která budou vypadat majestátně a prostor opravdu zvětší.

Velká zrcadla zvětší místnost Foto: Velká zrcadla zvětší místnost. Foto: istock.com

Dáváme přednost množství před kvalitou

Lákavá je cena dekorací. Rámy, svíčky nebo lampy nestojí moc, takže máme tendenci jich kupovat víc, než je opravdu potřeba. Místo mnoha svíček si pořiďte jen pár, ale těch ze sójového vosku, který neohrožuje naše zdraví tak jako pálení klasického parafínu.

Množství dekorací spíše uškodí Foto: Množství dekorací spíše uškodí. Foto: istock.com

(mh)

Další články:

 

Kolika chyb jste se dopustili vy?

Toto je 11 největších hloupostí při zařizování kuchyně. Kolik jste jich udělali?

Jakou chybu jste udělali vy?

Toto je 8 nejhorších chyb při zařizování obýváku. Kolika jste se dopustili?

Zvládne tam bydlet i v zimě

VIDEO: Teenager se odstěhoval do vlastního. Postavil si geniální 27 m2 velký dům na zahradě rodičů

Reklama
Článek je zařazen v: dekorace, chyby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama