Velikonoční dekorace ze skořápek. Vytvořte mini zahrádku, věnce a svíčky

Také máte v poslední době doma velkou spotřebu vajec? Všichni pečeme o sto šest, a pokud nám po dvorku neběhají slepice, které rozdrcené skořápky rády sezobnou, končí skořápky i obaly od vajec v odpadkovém koši. Přitom je můžeme skvěle využít na velikonoční dekorace. Máme tu pro vás pár nápadů.

Na to, že budeme chtít skořápky využít na tvoření, bychom měli myslet už při samotném vaření. Vajíčka se totiž musí rozklepnout, nebo jinak otevřít, šikovně. Pokud budete potřebovat obyčejné půlky skořápeknebo vám budou stačit i malé úlomky, je to jednoduché, ale možná si budete chtít ze skořápky vytvořit malou vázičku. Co pak? Vajíčko na užší špičce opatrně několikrát propíchněte špendlíkem, a potom, opět špendlíkem, pomalu odlupujte kousky skořápky, dokud nemáte dostatečně velký otvor. Bílek se žloutkem opatrně promíchejte. Po rozmíchání už se dá jednoduše vylít do hrnku a využít třeba na míchaná vajíčka.

Jindy zase potřebujete otvor zboku. Postupujte úplně stejně. Skořápku propíchejte, úlomky skořápky odstraňte a obsah promíchejte. Pokud potřebujete otvor do skořápky pěkně čistý, bez úlomků a vnitřní blanky, použijte pinzetu a opatrně přebytky odstraňte.

Kukaně skřepelčími vajíčky

Skořápky zboku opatrně propíchněte a vytvořte otvor, přesně podle předchozího návodu. Dovnitř vložte kousek dřevité vlny a malé křepelčí vajíčko, které najdete vtéměř každém obchodě většinou hned vedle vajec slepičích.

Závěsné vázičky

Vytvořit tyhle malé skvosty bude vyžadovat trochu šikovnost, a především kvalitní nářadí. Potřebujete totiž malou hobby vrtačku. Můžete to zkusit opět se špendlíkem, ale to se jen málokdy povede.

Květináčky pro malé sukulenty

Vytvořit ze skořápek malé květináčky už umíte, tak do nich nasypte trochu substrátu pro kaktusy a sukulenty a zasaďte rostlinky. Výhoda sukulentů je především vtom, že pomalu rostou, a dekorace vám tak vydrží dlouho pěkná.

Dekorace na stůl

Chystáte na velikonoční pondělí sváteční oběd? Pak vytvořte i docela maličké vázičky ze skořápek skvětinami a ozdobte jimi prostřený stůl. Zdá se to jako malý detail, ale krásný, ne?

Sváteční microgreens

Vysaďte do půlky skořápky například řeřichu a vytvořte nádherně jarní dekoraci. Jen si musíte vzpomenout včas a semínka několik dní před Velikonocemi vysít. Jako výplň skořápky postačí navlhčená vata, semínka nepotřebují zeminu.

Asi pět dní před velikonočními svátky můžete do skořápek vysít i obilí.

Jarní zahrádka

Půlky skořápek, usazenézpět do krabičky na vajíčka, naplňte substrátem a vysaďte do nich drobné jarní květiny. Skvělé budou sedmikrásky i fialky. Větší květiny, které už touto dobou najdete venku, můžete do skořápek naaranžovat jako do váziček.

Velikonoční svíčky

Půlky skořápek můžete využít i na výrobu roztomilých svíček. Nalijte do nich ve vodní lázni rozpuštěné zbytky vosku. A nezapomeňte na knot!

Věnce na stěnu i na dveře

Vyfouknutá vajíčky a kousky skořápek využijte i na výrobu velikonočních věnců. Skořápky budou vypadat skvěle vpřírodní barvě, ale i pestře barevné.

Možná se vám budou líbit i další věnce, vyrobené z vaječných skořápek. Postupy na jejich výrobu pro vás máme nafocené, pěkně krok za krokem:


Přečtěte si také