reklama

Vánoční stromky z živých větviček smrku, jedle i túje. Vyrobíte je snadno!

Simona Sedláčková
14. prosince 2019
Umělý vánoční stromek se vám většinou nelíbí a uříznutého stromku je vám tak trochu líto… Co dělat a který si vybrat? Ani jeden! Nabízíme ještě třetí variantu. Vánoční stromek vyrobený z větviček jehličnanů.
reklama

Uříznutí pár spodních větví vzrostlému stromu nijak neublíží, a vy si znich můžete vytvořit nejen vánoční svícny a věnce a drobné dekorace, ale dokonce i celý vánoční stromek. Máme pro vás hned čtyři způsoby, jak si takový stromek, menší i větší, vytvořit.

Stromek ztúje

Postačí vám polystyrenový či jiný základ ve tvaru kuželu. Potáhněte ho zeleným plátnem nebo nabarvenou jutou a kolem dokola začněte sponkovačkou nastřelovat větvičky túje, které stejně nejméně dvakrát do roka zastřihujete.

Stromek se středovou tyčí

Vytvořte si základ zpodstavce a tyče. Můžete například dřevěnou tyč zapíchnout do květináče, velkého podle toho, jak velký plánujete stromek. Pak začněte odspoda navazovat vázacím drátem větve jehličnanů. Špičku vytvoříte tak, že horní větve připevníte obráceně, pevně je omotáte drátem a vytvarujete do špičky.

Stromky vypichované do aranžovací hmoty

Aranžovací hmotu pro živé rostliny (zelenou, šedá je pro rostliny sušené) nechte důkladně nasáknout vodou, upevněte do květináče nebo vázy a seřízněte do tvaru kuželu. Pak začněte postupně zapichovat větvičky, do spodní části delší a směrem nahoru je postupně zkracujte.

Špičku vytvořte zapíchnutím pěkně rozvětvené větve na vrchol kuželu. Nebo svažte vázacím drátem tři až pět krátkých výhonů shustým jehličím ksobě, a ty pak společně zapíchněte do vrcholu aranžovací hmoty.

Větší stromky zpletiva

Pokud plánujete vytvořit větší stromky, tak si nejprve připravte kostru zdelších prutů, obalte je králičím pletivem, a pak začněte drátem navazovat odspoda jednotlivé větve.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama