Bydlení

28. dubna 2016 05:11

Markéta Zídková

10 hotelových pokojů, kde jedna noc stojí víc než vaše auto

Toužíte po přepychu?

Blíží se doba dovolených a s ní i zvažování, kolik jsme ochotni dát za ubytování v tom kterém hotelu v příjemných letoviscích. Kdybyste ale chtěli bydlet v některém z hotelových pokojů, které vám v naší galerii představíme, asi by vám nestačily ani celoživotní úspory.

Hotelů je na světě habaděj. Do některých z nich se ale budete mít možnost podívat opravdu jen zcela výjimečně. Jestli nechcete prodat svůj byt, auto, chatu, psa a ještě se zadlužit na celý život kvůli jednomu přenocování v nablýskaných hotelích, pojďte nahlédnout do přepychových pokojů s námi.

Naši pouť po honosných apartmá začneme v Hong Kongu, v apartmá Ritz-Carlton hotelu Ritz-Carlton. Za cenu kolem 240 000 Kč strávíte noc v nejvyšším 117. patře luxusní moderní budovy. Budete mít k dispozici 2 ložnice a hlavně mramorovou koupelnu s oddělenou sprchou imitující déšť, whirpool a vlastní saunu. Co může být krásnějšího než shlížet na Viktoriin přístav z výšky plujících mraků?

Další noc strávíme v Singapuru v hotelu W Singapore Sentosa Cove a apartmá Extrem Wow. Zvolání údivu je přesně to, co člověka popadne, když do apartmá s cenou 250 000 Kč za jednu noc vejde. Bar nacpaný nejlepšími značkami alkoholu, nerezová jacuzzi, vyklápěcí TV, venkovní terasa s výhledem na Jihočínské moře.

Třetí zastávka bude v Abu Dhabi v hotelu Jumeirah v Etihad Towers. Za 418 000 Kč zde můžete strávit noc v Etihadském královském apartmá se 4 ložnicemi a 6 koupelnami. Okna sahají od stropu až po podlahu, takže si užijete nevídaný pohled na zdejší záliv zpříjemněný službami osobního sluhy.

Přeleťme do USA. V Los Angeles v Beverly Hills přespíme v hotelu Bel Air v Prezidentském apartmá. Nejde vlastně o propojené pokoje, ale o samostatný menší palác, který v sobě spojuje luxus zdejších vil celebrit a královského letoviska. Jestli máte zbytečných 410 000 Kč na jednu noc, pak si užijete soukromý bazén, pěkný krb, relaxační whirpool a pochopitelně spoustu, spoustu prostoru.

Co je ale Beverly Hills vedle Miami, že? Zdejší Hotel Setai Miami se totiž může pochlubit svým Penthouse apartmá. Rozlehlé apartmá zabírá téměř celý vršek hotelu. Za 470 000 Kč za jednu noc můžete používat 4 koupelny a 4 ložnice, oddávat se z terasy pohledu na nedalekou pláž South Beach, bublinkovat se ve dvou jacuzzi, zahrát si na klavír, na který brnkala Madonna a Simon Cowell a ještě si zaplavat v soukromém bazénu na střeše hotelu.

Nebýt v Americe a nepřespat v Las Vegas? Nelze! Hotel Palms Casino Resort a jeho apartmá Dvoupatrová nebeská vila je pro nabrání sil jako stvořené. Apartmá nabízí ve městě heren maximální komfort: 4 ložnice, 3 větší a 1 menší koupelnu, jacuzzi bazén pro 12 osob, výhled na město, soukromou terasu a vlastní fitness se saunou. Když už ale máte dát za jednu noc tady bez mála 900 000 Kč, pak vás k tomu všemu pochopitelně čeká i soukromý prosklený výtah a postel, která se může otáčet o 360°!

Cestování po Státech zakončíme v New Yorku v hotelu Four Seasons. Hotelové Warner Penthouse apartmá je jedno z nejdražších apartmá na světě, noc tu stojí přes milion Kč. Za to očekávejte nejvyšší luxus – stěny jsou vykládány perletí a telecí kůží, osvětlení tu prý zdobí diamanty. Přístup do devítipokojového příbytku je vlastním výtahem. Na střeše mrakodrapu pak jistě oceníte terasu s panoramatickým výhledem na Manhattan. K dispozici je pro vás 24 hodin 7 dní v týdnu vlastní komorník a Rolls Royce s řidičem.

Chtělo by to trochu duchovna. Co takhle Indie? V Indickém Džajpuru najdete hotel Raj Palace s Prezidentským apartmá. Jde snad o nejvíce extravagantní apartmá na světě za 960 000 Kč za jednu noc. Nabízí mramorovou podlahu, zdobení zlatem, ručně vyřezávané dekorace a výzdobu drahými starožitnostmi. Pocit, že nocujete v muzeu, naruší jen soukromý bazén, jacuzzi a bar.

Na cestě zpět do Evropy bychom pak neměli vynechat Istanbul. Hotel Ciragan Place Kempinski vám k luxusnímu přespání nabídne Sultánovo apartmá. V budově ze 16. století je přirozené, že jedno z největších apartmá v zemi je vybaveno dobovým nábytkem a vyzdobeno starým uměním. K dispozici jsou k apartmá s cenou téměř milion Kč za jednu noc přirozeně komorník a lázně.

Poslední zastávkou na cestě po luxusních hotelových pokojích bude Ženeva s hotelem President Wilson. Uvnitř najdete Královské prezidentské apartmá. Dvanáctipokojový stánek myslí na to, že se zde může ubytovat kdejaký ostře sledovaný finanční magnát, a tak dveře i skla jsou neprůstřelná. K dispozici je soukromý výtah, vlastní fitness centrum, kulečníková herna a přistávací plocha pro vrtulníky. Kdo by tu za jednu noc nedal přes jeden a půl milionu Kč, že? Zvlášť když k tomu všemu připojíte úchvatný výhled na Ženevské jezero a Mont Blanc.

Lepší, než si o luxusních příbytcích číst, je vidět je na vlastní oči. Tak se pěkně usaďte, klikněte na galerii a pojďte se ubytovat aspoň očima, pohodlně a bez ždímání peněženky.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také