Bydlení

24. ledna 2016 06:00

Markéta Zídková

První zcela podvodní hotel vznikne u Floridy. Jak se do něj hosté dostanou?

Kouzelný dům.

Planet Ocean Underwater Hotel není prvním projektem luxusního bydlení pod hladinou oceánu. O něco podobného se už pokoušelo hned několik stavitelů, většině z nich ovšem ještě před dokončením stavby došly peníze a tak svůj plán neuskutečnili.

Planet Ocean Underwater Hotel je už ale tak daleko, že má místo, povolení úřadů ke stavbě a provozu i peníze. První hotel, který by byl kompletně pod mořskou hladinou, bude u floridského ostrova Key West. Hotel, do něhož by hosté a personál sjížděli výtahem, by měl být energeticky soběstačný a kromě elektřiny by si s pomocí odsolovacího zařízení a následné filtrace vyráběl i pitnou vodu. Developer, který jej staví, se dušuje, že i svého odpadu by se podmořský hotel zbavoval šetrně. To se koneckonců nabízí i pro dobro hostů, pakliže za skleněnými stěnami svých ložnic osm metrů pod vodou chtějí pozorovat ryby či sasanky a nikoli obsah odpadního potrubí.

Projekt by se podle předběžných plánů mohl zhmotnit i ve vytipovaných oblastech na Fidži, Bali, v Indonésii, Belize nebo Dubaji.

Tady si budoucí podvodní hotel prohlédněte na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také