Bydlení

24. března 2015 05:09

Markéta Zídková

12 skvělých tipů, jak v interiéru využít staré džíny

Recy věci jsou in!

Už se vám zase prošoupaly džíny? Někdy je to k vzteku, ale i malá dírka na nesprávném místě dokáže oblíbené kalhoty vyřadit zšatníku. Vyhodit je ale rovnou do koše by byla nesmírná škoda. Můžete znich totiž vytvořit spoustu pěkných a užitečných věcí pro vaši domácnost. Ve fotogalerii máme pro vás i jeden návod, jak si zústřižků zdžínů vytvořit malý doplněk pro domácnost.

Džínovina je velmi pevná

Dřív byly naše babičky schopné staré šatstvo několikrát zrecyklovat, a když už byla látka opravdu „na nic“, pořád to byl ještě skvělý hadr vhodný kúklidu domácnosti. Džínovina není tak poddajná, abychom sní utírali zem, ale to spíš vezměme jako přednost. Když totiž pospojujete dobře nastříhané části kalhot ksobě, dostanete odolný kobereček, který navíc můžete kdykoliv vyprat.

Snazší ale bude asi ušít dekorační polštářek. Jistě, zdá se, že to není nic nového pod sluncem. Když na to ale půjdete „fikaně“, propletete a napevno ksobě spojíte pásy látky jako na tkalcovském stavu, hned budete mít doma originální kousek.

Ostatně odolná džínovina je jako stvořená pro různé nábytkářské použití. Skvěle sní můžete nahradit již prosezený průplet křesílek anebo zcela změnit povrch čalounění nábytku. Zde to ale bude potřebovat skutečně už hodně zručnosti.

Nápadů, jak si pohrát se starými džínami, je mnoho, počínaje různými etujemi, krabičkami a taškami a třeba nezvyklou dekorací stěn konče. Pár jsme jich nasbírali do naší fotogalerie a přidali jsme do ní nakonec i jeden fotonávod na malou džínovinovou drobnost, která se vám doma může hodit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také