návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

12 skvělých tipů, jak v interiéru využít staré džíny

zidkovm , Vydáno: 24.03.2015
Džínovinová stěna. Sice jde o tapetu, ale nějakou vkusnou tapisérií ze sešitých džínů byste také mohli zaujmout
Autor: Intensee-mobiliario.com Džínovinová stěna. Sice jde o tapetu, ale nějakou vkusnou tapisérií ze sešitých džínů byste také mohli zaujmout
Recy věci jsou in!

reklama

Už se vám zase prošoupaly džíny? Někdy je to k vzteku, ale i malá dírka na nesprávném místě dokáže oblíbené kalhoty vyřadit z šatníku. Vyhodit je ale rovnou do koše by byla nesmírná škoda. Můžete z nich totiž vytvořit spoustu pěkných a užitečných věcí pro vaši domácnost. Ve fotogalerii máme pro vás i jeden návod, jak si z ústřižků z džínů vytvořit malý doplněk pro domácnost.

Džínovina je velmi pevná

Dřív byly naše babičky schopné staré šatstvo několikrát zrecyklovat, a když už byla látka opravdu „na nic“, pořád to byl ještě skvělý hadr vhodný k úklidu domácnosti. Džínovina není tak poddajná, abychom s ní utírali zem, ale to spíš vezměme jako přednost. Když totiž pospojujete dobře nastříhané části kalhot k sobě, dostanete odolný kobereček, který navíc můžete kdykoliv vyprat.

Nevšední kobereček z odolné látky se vždy hodí. Zvlášť, když jde snadno vyprat v pračce
Autor: Catdumb.com Nevšední kobereček z odolné látky se vždy hodí. Zvlášť, když jde snadno vyprat v pračce

Snazší ale bude asi ušít dekorační polštářek. Jistě, zdá se, že to není nic nového pod sluncem. Když na to ale půjdete „fikaně“, propletete a napevno k sobě spojíte pásy látky jako na tkalcovském stavu, hned budete mít doma originální kousek.

Ostatně odolná džínovina je jako stvořená pro různé nábytkářské použití. Skvěle s ní můžete nahradit již prosezený průplet křesílek anebo zcela změnit povrch čalounění nábytku. Zde to ale bude potřebovat skutečně už hodně zručnosti.

Nápadů, jak si pohrát se starými džínami, je mnoho, počínaje různými etujemi, krabičkami a taškami a třeba nezvyklou dekorací stěn konče. Pár jsme jich nasbírali do naší fotogalerie a přidali jsme do ní nakonec i jeden fotonávod na malou džínovinovou drobnost, která se vám doma může hodit.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper

Také milujete „recy věci“?

Bíle nabarvené dřevěné přepravky dají skvěle vyniknout svému obsahu. Jsou jen volně položené a vy si je můžete přeskládat podle momentální potřeby.

Vem bedničku, přepravku – máš nábytek za babku!

Barevným kombinacím se meze nekladou

DIY: Vytvořte si vlastní kobereček do koupelny

reklama

reklama

Přečtěte si také