reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

13 tipů, jak udělat z domácí marmelády luxusní dárek

klára beščecová , Vydáno: 18.09.2016
Zavařováním to nekončí. Domácí marmelády můžete ještě stylově dozdobit.
Autor: Thinkstockphotos Zavařováním to nekončí. Domácí marmelády můžete ještě stylově dozdobit.
Provedli jste inventuru spižírny a zjistili, že letošní léto jste byli, pokud jde o zavařování, opravdu úspěšní? Myslete i na své blízké a připravte pro ně originální dárek. Domácí marmeládu totiž ocení téměř každý.

reklama

Léto pomalu končí, možná ještě uvažujete o tom, že se pustíte do výroby jablkových povidel a třeba ještě zkusíte pár skleniček marmelády z šípků. Domácí zavařování je znovu velice populární. Už se mu nevěnujeme proto, že by nás neuspokojovala nabídka v obchodech, ale spíš více přemýšlíme o tom, co jíme a snažíme se maximálně a co nejšetrněji zpracovat plodiny, které nám nabízí zahrádka nebo okolní příroda. Domácí marmeládou, naloženou zeleninou, likérem, šťávou nebo vlastnoručně nasbíranými a nasušenými bylinkami opravdu nikoho neurazíte. Když už se rozhodnete některé z vlastních produktů darovat, udělejte to stylově a věnujte ještě čas na doladění obalu. Opravdu se to vyplatí, z poctivého domácího výrobku snadno uděláte skutečně originální a luxusní záležitost.

Se zdobením zavařovaček si můžete neskutečně vyhrát. A výsledek bude určitě stát za to.
Autor: Lilybeanpaperie.typepad.com Se zdobením zavařovaček si můžete neskutečně vyhrát. A výsledek bude určitě stát za to.

Dejte tomu vlastní styl

Pracujte s tím, co najdete doma, případně si nejdříve vytvořte vizi a potřebný materiál dokupte. Víčko zavařovačky můžete překrýt papírem, krajkou, plátýnkem nebo pytlovinou, ideální je novou „čepičku“ přichytit na víčko trochou lepidla. Kromě toho si můžete připravit motouzky, mašle a gumičky, ale speciální pozornost věnujte výrobě štítků. Ty by měly samozřejmě dobře vypadat a měly by sdělovat, co sklenice obsahuje a ve kterém roce to bylo vyrobeno. Tyto povinné údaje můžete ještě doplnit například sloganem ve stylu „vyrobeno s láskou“, „zaručeně poctivý výrobek“ nebo „domácí výroba“. Případně můžete rozepsat složení výrobku, aby bylo jasné, že jste přidávali jen třtinový cukr nebo že rybíz je z keře, který roste na vaší zahradě. Pokud na takovéhle činnosti moc nejste, můžete zapátrat na internetu a objednat si už hotový set na zavařeniny. Většinou obsahuje určitý počet obalů na víčka a štítků, gumičku a motouzek.

Kouzlit můžete s dárkovými papíry, které najdete doma – vyrobte z nich čepičky na víčka i štítky. Stříhejte a kombinujte.
Autor: Blog.hobbycraft.co.uk Kouzlit můžete s dárkovými papíry, které najdete doma – vyrobte z nich čepičky na víčka i štítky. Stříhejte a kombinujte.

Podívejte se do naší fotogalerie, určitě v ní najdete inspiraci, jak domácí marmeládu obléknout do originálního kabátku. A není to nic složitého:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Ovoce musí být zralé

Zdravější a levnější zavařování: Nahraďte cukr solí

Tipy na zdravější zavařování

5 tipů na zdravější zavařování bez chemie a hromady cukru

DIY: Batikované utěrky

DIY: Batikované utěrky


reklama

reklama

Přečtěte si také