Bydlení

27. února 2016 06:01

Markéta Zídková

14 kreativních nápadů, jak využít tapety

Oživte si domov tapetami.

Tapety dokážou vtisknout interiéru nevšední osobitost a proměnit atmosféru místnosti k nepoznání. Nemusíme je ale lepit pouze na stěny. Můžete jimi oživit nábytek, vytvořit iluzi většího prostoru a pohrát si i s malými dekoračními prvky v bytě. Několik nápadů, jak kreativně tapetami oživit domácnost, vám přinášíme v naší galerii.

Lepit tapety už dávno není beznadějný úkol jako pro Pata a Mata. Zvládne to při troše šikovnosti každý. Vynikající jsou samolepicí tapety. Někoho ale mohou odrazovat materiálem, který se leskne a občas může devalvovat výsledek svým umělohmotným nádechem.

Na polepení nábytku, rámečků od obrázků, stínítek lamp je ale možné použít i klasické papírové, nebo plastické vliesové tapety. Práce s lepidlem a jeho nanášením je jednoduchá a výsledek famózní.

Starý nábytek rozkvete, stěny ožijí a tapetami polepené předměty pookřejí. A vy s nimi, až se rozhlédnete kolem a vaše známé věci budou působit zcela odlišně.

Jen se podívejte, že to nemusí být až tak náročné. Zvlášť, když stačí nalepit tapetu jen na část nábytku a i s tak skromnou změnou může výsledek stát za to.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také