Bydlení

24. července 2016 05:00

Markéta Zídková

20 nápaditých teenagerských pokojů k učení i odpočinku

V tomhle věku už nechte děti, ať si řeknou, co chtějí.

Škola už se vehementně hlásí a naše ratolesti opět budou muset trochu potrápit svou duchapřítomnost a paměť. Jak jim doma co nejlépe připravit místo k učení a k relaxaci, na to naleznete spoustu návodů i na internetu. My jsme pro vás připravili spíše než poučky obrazovou ochutnávku, jak by mohl teenagerovský pokoj, kde by se děti cítily dobře, vypadat.

V první řadě je jasné, že školák potřebuje trochu soukromí a klidu. Bez toho mu přemýšlení nad úkoly a rozvíjení plánů, co všechno chce udělat a dokázat, půjde jen těžko. Když se nepodaří vyčlenit pro potomka pokoj, měl by mít alespoň svůj vlastní koutek, který by byl jen jeho.

Ve většině případů se ale daří nějakou tu místnost pro děti vyčlenit. Nemusí být velká. Existuje totiž spousta nápadů, jak i do menšího pokoje naskládat všechno, co takový teenager potřebuje. A klidně i dva nebo tři.

Pro děti je nejdůležitější, aby prostor, kde mají trávit svůj volný čas, byl dostatečně podnětný a v mnohém jejich. Tedy, že by neměl mít fádní barvu stěn nebo příliš strohé tapety, a také aby si jej mohly dotvořit samy.

Máte-li možnost věnovat nějaké finance na vylepšení již stávajícího teenagerského pokoje, pak určitě přizvěte jejich obyvatele, aby s vámi nad změnami zapřemýšleli. Klidně je zavolejte i při prohlížení naší galerie a prohlédněte si ji společně. Třeba zjistíte, že pár obměn podle nápadů na fotografiích, můžete vytvořit i bez velké finanční injekce a za krátký čas.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky učení

Přečtěte si také