Bydlení

8. října 2015 05:30

Klára Beščecová

20 věcí, které musí mít každý pořádný milovník slonů

20 věcí, které musí mít každý pořádný milovník slonů

Slon jako symbol štěstí asi stojí na poličce v mnoha českých domácnostech. Pokud však znáte nějaké skutečné milovníky slonů, překvapte je něčím originálním. Nejčastěji se dává malá soška ze dřeva, skla či porcelánu, výjimkou nejsou ani sloni dřevění. Ale pokud máte mezi svými blízkými nějakého milovníka slonů, možná už má figurek plné police. Těžko tak najdete nějakou novou, která dotyčného překvapí. Co takhle zkusit nějaký netradiční sloní dárek? Máme pro vás několik super tipů.

(kor)

Záložka

Roztomilá záložka se sloním zadečkem se hodí zejména pro ty, kdo kromě slonů milují též knihy.

Na příbory

Příbory po umytí potřebují někde okapat, k čemuž se skvěle hodí tento slon. Přebytečná voda vyteče chobotem do dřezu.

Na kartáčky

Bílá verze slona se pak hodí do koupelny, kam odložíte kartáčky na zuby.

Prsten

Tenhle prstýnek zaručí, že majitelka bude mít amulet pro štěstí všude s sebou.

Do zásuvky

Obyčejné bílé zásuvky jsou pěkná nuda. Tahle sloní silueta je krásně ozvláštní a zastrčený kabel bude simulovat sloní chobot.

Lampionky

Sloni jsou největší suchozemská zvířata na světě, mají úzké rodinné a sociální vazby. V Asii existuje zvyk, že čerstvě oddaní manželé procházejí pod břichem slona, aby měli štěstí. To je v Česku těžko představitelné, ale třeba tito lampionkoví sloni poslouží stejně.

Květináček

Sloni na poličku jsou jen lapači prachu, ale slon jako květináček nejen nosí štěstí, ale i poskytne útulný domov malé květince.

Zarážka na knihu

Trápí vás povalující se knihy? Tyto sloní zarážky vyřeší problém každého knihomila.

Hrneček

Sloni jako symbol štěstí se však ujali po celém světě, ale říká se, že aby jako talisman skutečně fungoval, musí vám ho někdo darovat. Říká se, že jen sloni s chobotem nahoru nosí štěstí. Tak nevíme, jak je to s tímhle hrnečkem. Ale je moc pěkný, ne?

Závěs

Kdo nemá sprchový kout, nutně potřebuje před vanu závěs, jinak je voda po celé koupelně. Pro milovníky slonů je tu pak tento – s krásným sloním designem.

Sítko

Milovníci čaje ocení praktické sítko, díky kterému nebudou kousky čaje plavat v nápoji.

Pro vinaře

A když dotyčný pije místo čaje raději víno, jistě ocení stojánek na lahve ve tvaru slona.

Vykrajovátko

Na vánoční cukroví se vykrajovátko se slonem asi nehodí, ale pečete-li doma sušenky dětem, budou ty ve tvaru slonů stoprocentně milovat.

Sloni všude

Figurky slonů mají původ v Indii, kde představují hinduistického boha Ganéše, dárce harmonie, úspěchu a štěstí, ale brzy se symbolu ujali též Číňané. V tomto pokoji evidentně bydlí velký milovník slonů. Ale ten stůl je opravdu parádní.

Slánka s pepřenkou

Na žádném stole nesmí chybět slánka s pepřenkou. Objímající sloni dodají kouzlo každému stolování. Podle legendy stál bílý slon u zrodu Buddhy a nese jeho drahokam splněných přání, tedy snahu o nalezení vnitřního klidu, vyrovnanosti, pocitu naplnění života.

Otvírák

Je jedno, zda na piva či limonády, otvírák na lahve se vždy hodí.

Hodinky

Každá milovnice slonů ocení tyto designové hodinky.

Věšáčky

V předsíni se vždycky hodí nějaké háčky, na které můžete zavěsit drobnosti – kabelky, klíče, šátky. Velice usnadní úklid i organizaci.

Trychtýř

Sloni chobotem natahují vodu, aby se mohli napít či postříkat. Trychtýř ve tvaru slona dostane vodu bezpečně do lahve.

Pořadač na talíře

Velkou parádu udělá na kuchyňské polici tento pořadač na talíře.

Sdílejte článek

Přečtěte si také