Vánoce

25. října 2016 09:55

Jana Brass

25 tipů pro vánoční pečení. Aby příprava cukroví byla radost

Na pečení cukroví je zatím čas, jste si ale jistí, že vám nic nechybí? Nebo co si zjednodušit život a pořídit si nějakou chytrou věcičku – třeba silikonový vál, který po pečení jednoduše srolujete, takže nezabírá místo.

Ta správná doba na pečení vánočního cukroví teprve přijde, ale ještě než začneme přemýšlet o tom, kolik druhů letos připravíme a začneme chystat rozpisy tolik důležité pro nákup surovin, mohli bychom provést inventuru v kuchyňských zásuvkách a policích. Zatím je ještě dostatek času na dokoupení všeho, co při přípravě vanilkových rohlíčků a lineckých koleček budeme potřebovat.

Proč potřebujeme vychytávky na pečení

Ve většině domácností se pečení vánočního cukroví svým objemem a časovou náročností naprosto vymyká tomu, co se v kuchyni běžně děje v průběhu zbytku roku. Něčeho tedy bývá potřeba víc – například plechů, mís nebo krabic na ukládání hotového pečiva. A některé kuchyňské pomocníky vytahujeme vlastně jen kvůli přípravě tradičního drobného pečiva – řeč je samozřejmě o různých vykrajovátkách a formičkách. V tom největším zmatku před samotným pečením bychom mohli ale také například zjistit, že nemůžeme najít louskáček na ořechy, váhu nebo nemáme jak namlít mandle.

Připravili jsme pro vás velký přehled pomocníků. Přípravu na Vánoce vám zpříjemní a usnadní. Podívejte se do naší fotogalerie, třeba vás inspiruje k doplnění potřebného vybavení:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také