Bydlení

23. června 2017 08:00

Iva Kropáčková

5 možností, čím v létě vyzdobit byt. Parádní dekorace z květin i suvenýrů z pláže

Svěží dekorace, které vypadají luxusně. A jsou v podstatě strašně jednoduché, takže je (někdy i za pár minut) vyrobíte sami...

Léto přinese opět spoustu zážitků, ale také větší klid a možnost si dopřát pořádný relax. Delší a teplé dny nás nebudou nutit chodit dřív spát, můžete si tak užít víc času i pohodu vlastního domova, třeba po návratu z práce se sklenkou vína. Dolaďte tak i interiér vašeho bytu či terasy svěží letní výzdobou. Spoustu krásných kousků najdete v obchodech s dekoracemi nebo v květinářstvích. Doslova za pár minut je ale zvládnete udělat i sami, třeba s dětmi. Ať už třeba pojedete na pár dní k moři, do kempu na Moravu, rybařit či plánujete být celé prázdniny doma, všude najdete krásné materiály k výrobě zajímavých letních dekorací. Tady je inspirace:

1. Svícny k večernímu posezení

Plameny svíček nemusí hořet jen o Vánocích. I v létě se hodí, třeba až se začne stmívat a vy stále nepůjdete spát. Svíčky můžou i plavat ve sklenici s vodou, do níž dáte pár kvítků oblíbené květiny.

Vodní svícny s květinami. Foto: Pinterest.com/enguzelevler.com

Nebo můžete do sklenice vložit dva plátky citronů, dva plátky limetky, větvičku bazalky, zalít vodou a zakápnout esenciálním olejem s vůní citronové trávy. A navrchu zapálit plovoucí svíčku. Vyrobíte si tak nejen dekoraci, ale i přírodní repelent proti komárům.

Funkční dekorace – repelent proti komárům. Foto: Pinterest.com/thecountrychiccottage.net

Závěsný svícen, který vkusně ozdobí i balkon, vyrobíte z hezčí zavařovačky a provázku.

Výborný na letní posezení na terase či balkoně. Foto: iStock

2. Věnce na dveře

Také v létě můžete ozdobit dveře do bytu či domu nebo i stůl v obýváku dekoračním věncem. Kupte nebo udělejte si základ z přírodních materiálů a ozdobte květy právě kvetoucích rostlin. Případně jich nechte pár nasušit...

I v létě můžete dveře ozdobit věnečkem. Přidejte pár čerstvých kvítků a čas od času vyměňte... Foto: iStock

3. Vázičky a mísy s květinami

Svěží, přitom jednoduché a luxusní dekorace. Jistě doma máte hezké zavařovací sklenice od kvalitních marmelád nebo "buclatou" skleněnou nádobu či mísu. Naranžujte do ní květy či celé menší květiny celé. Do nádoby můžete ponořit třeba deset květů a ozdobit s ní jídelní stůl, do skleniček dejte dominantní květinu a dozdobte drobnými kvítky z louky nebo okrasnou trávou.

Do lepších sklenic dejte květiny – můžete zavěsit nebo položit na stolek... Foto: iStock

4. Obrázky na zeď z mušlí či kamenů

Až se vrátíte od moře nebo z vodácké výpravy, určitě si přivezete domů několik "suvenýrů" z přírody. Zejména pokud máte děti. Aby se pak nikde tyhle vzácné poklady a materiály v jednom neválely (a nepoztrácely), můžou z nich vzniknout i perfektní dekorace nebo třeba dárek pro babičku.

U řeky nebo u moře lze nalézt krásné kamínky. Vyrobte si z nich obraz... Foto: Pinterest.com/industrystandarddesign.com

Obraz z letních úlovků... Foto: Pinterest.com

5. Pláž i zahrádka ve sklenici

Chystáte párty doma nebo zahrádce? Zkuste tuhle dekoraci, která bude mít úspěch, i pokud večírek bude svatební. Opět stačí sklenička, ideálně baňatá, a krásné květy z obchodu či zahrádky. Tentokrát si pohrajte s pískem nebo drobnými kamínky, které nasypte do skleničky a nahoru položte květinu. Občas poprašte vodou...

Sklenice, písek a květina. Dekorace na balkon i do obýváku... Foto: Pinterest.com

-iks-


Přečtěte si také