Bydlení

16. února 2016 04:53

Markéta Zídková

8 vychytávek do domácnosti, které jste měli už dávno znát

8 vychytávek do domácnosti, které jste měli už dávno znát

Některé činnosti člověk odkládá, co to jde, protože jsou zkrátka časově náročné. Přitom je jde tak zjednodušit. Jako například mytí žaluzií. Anebo si člověk zbytečně přidělává práci – jako když natírá starou skříň a odkládá si štětec na podložku nebo mu štětec zahučí do barvy. Tady je několik praktických nápadů, jak si zjednodušit život.

Čistění žaluzií

Jak vyčistit žaluzie za pár minut. Pokud je jednoduché je sundat, vemte je do vany a je to. Pokud máte složitější sundavání, navlékněte si na ruku starou ponožku, namočte ji do vody s čistícím prostředkem a můžete jednotlivé lamely otírat zespodu i svrchu

Když jedna ruka chybí

Jak si zapnout náramek, aniž by vám někdo musel pomáhat

Pro lakýrníky

Pro všechny lakýrníky: Štětec vám nezapluje do plechovky s barvou, ani zbytečně nezašpiníte podložku

Pod dřezem je místa dost

Kam s odpadkovými pytli? – Místa není nikdy dost tak, aby bylo vše po ruce. A když ruličku jen tak hodíte pod výlevku, musíte ji vždy vyndat a pracně odmotat nový pytlík. Takhle se odvine úplně jednoduše.

Na kytičky

Nemáte zrovna konvičku? Vyrobte si ji i s drobným kropítkem na drobné sazeničky?

Životně nutné drobnosti

Klíče, peněženka, vodítko na psa, to vše zabere málo místa, ale chce to stabilní místo, abyste je nemuseli hledat. Co z boku skříně přidělat čtyři lišty a na ně další dvířka?

Muffiny

Chcete muffiny ve tvaru srdíček a nechcete kupovat další formičky? Použijte skleněnku

Dětské výtvory

Děti mají miliony drobností a neustále vyrábějí nové věci, kreslí… Kam s tím vším? Na papíry můžete použít odkapávač na nádobí.

Sdílejte článek
Štítky žaluzie

Přečtěte si také