Vánoce

22. listopadu 2019 14:00

Simona Sedláčková

Vyměňte usychající chvojí ve vánočních dekoracích za mech, eukalyptus nebo sukulenty

Klasické adventní věnce z chvojí v moderních přetopených bytech většinou nevydrží v plné kondici po celé adventní období. Proto často hledáme varianty, které dodrží tradici, ale zůstanou co nejdéle stejně krásné. Máme pro vás několik nápadů, ze kterých si jistě pro sebe vyberete ten nejlepší.

Historie adventních věnců není nijak dlouhá. První adventní věnce se začaly objevovat vněmeckém přístavním městě Hamburku vprvní polovině 19. století. Původně to byl věnec vyřezávaný ze dřeva, teprve později se tradice začala šířit dále a věnce se vily zvětviček jehličnatých stromů. Vzhledem ktomu, že většina znás má doma pro přírodní chvojí příliš velké teplo a jehličí pak brzy opadává, můžeme se poohlédnou i po jiných adventních variantách. Nejdůležitější jsou přece čtyři svíčky a ty zachováme vkaždém případě!

Adventní svíčky: Čtyři láhve stačí

Skleněné láhve se odjakživa využívají i jako svícny. Opatřete je číslovkami jednotlivých adventních nedělí a máte hotovo!

Adventní svíčky: Vjednoduchosti je krása

Někdy si svíčky vystačí úplně samy. Vyberte si čtyři silné válcové svíčky, které nepotřebují žádný svícen a pevně stojí. Ozdobte je dekoračními proužky zpásky washi, ke kterým mini kolíčkem připevněte vytištěná čísla.

Adventní svíčky: Oblíbené sukulenty

Odolné sukulenty se do našich interiérů stěhují čím dál častěji. Skvěle zvládají pobyt v suchých a přetopených bytech, a navíc jim to vkombinaci se svíčkami neuvěřitelně sluší.

Adventní svíčky: Vůně eukalyptu

Exotický eukalyptus pořídíte velmi jednoduše vkvětinářství. Je velmi dekorativní a dlouho vydrží. Můžete zněho uvít klasický věnec nebo ho kombinovat stradičními šiškami a například stejně exotickou skořicí.

Adventní svíčky: Pevný základ věnce

Výbornou variantou adventního věnce je pevný základ zkeramiky, betonu, nebo dokonce zkovu. Můžete ho používat několik let po sobě, jenom každým rokem měnit drobné dekorace.

Adventní svíčky: Malé květináčky

Velmi jednoduchou, ale o to více efektní adventní dekoraci, můžete vytvořit ze svíček, zasazených do květináčků, vyplněných mechem. Jaké bude uspořádání květináčků, jestli budou stát vkruhu nebo vřadě, záleží na vašich prostorových možnostech.


Přečtěte si také