Bydlení

6. září 2016 06:26

Markéta Zídková

Autoservis v Bordeaux proměnili v bydlení ve skandinávském stylu

Návrhářka interiérů zařídila pro svou rodinu moderní bydlení v bývalé autodílně a nasbírala při tom zajímavé zkušenosti pro svou práci

Aurore Le Léannec a její muž hledali větší domov pro svou rodinu. Návrhářka interiérů si přála starý dům nebo byt před renovací, který by si zařídili podle svých představ. Byt, který našli, se nachází v přízemí starého třípatrového domu uprostřed Bordeaux. Od 30. let tu byla autodílna a předtím poštovní úřad s koňskou stájí. Mladá Francouzka, která se rozhodla podnikat jako návrhářka interiérů, v nadcházející rekonstrukci spatřila příležitost získat cenné zkušenosti. „Bylo to téměř neobyvatelné, mezipatro bylo dokonce po strop plné sena,“ vybavuje si návrhářka Le Léannecová. Domov posléze zařídila ve svém oblíbeném skandinávském stylu s industriálními prvky.

Autor proměny: Au50bis. Další fotky plné inspirace.

Předtím: V domě, kde se předmětný byt nachází, byla dříve pošta i koňská stáj a od 30. let autodílna.

Autor proměny: Au50bis. Tady najdete další nápady na moderní schodiště.

Potom: Cesta do bytu vede přes několik schodů. Stěnu nalevo Le Léannecová natřela barvou na školní tabule, tu protilehlou vyzdobila zarámovanými obrázky a zrcadly různých velikostí, tvarů i barev. Nahoře se přes předsíňku jde do kuchyně, z níž jsou přístupné obývací pokoj i jídelna.

Autor proměny: Au50bis.Tady další nápady na moderní kuchyně.

Zajímavým prvkem obývacího pokoje je litinové spirálové schodiště. Le Léannecová je koupila od francouzského obchodníka. „Je to replika jednoho modelu z roku 1880. Schodiště vám dodají po dílech, které můžete sami zkompletovat. Umělecký kovář nám k tomu dodělal ještě patřičné zábradlí,“ popisuje návrhářka. Bílá stěna v obývací zóně tvoří ideální pozadí, na kterém skvěle vyniká jednobarevný obraz kombinující matnou a lesklou černou – což je i odstín židlí i schodiště.

Autor proměny: Au50bis. Tady najdete další nápady na moderně zařízený interiér.

Jídelnu tvoří dvojice bistro stolků se starými litinovými nohami. Kovové židle Maisons du Monde dovádějí industriální styl k dokonalosti. Obývací zónu zásadně ozvláštňuje její čtyři a půl metru vysoký strop stejně jako stará kamenná stěna. „Byla dost zašlá. Kámen po kameni jsme ji drhli drátěným kartáčem a snažili jsme se zachovat co nejvíc původních kamenů, protože jejich béžová barva se žlutým tónem působí krásně teple a přátelsky,“ vysvětluje návrhářka. Koberec: AM.PM; Svítidla: Maskros, Ikea

Autor proměny: Au50bis. Tady najdete další nápady pro obývací pokoje

Konferenční stolek je podomácku vyrobený. Sestává z metr velké čtvercové desky vyříznuté ze starých vrat od stodoly, kterou Le Léannecová doplnila o kolečka ze železářství. V kombinaci se světlým vlněným kobercem krásně protepluje celou místnost. Podlaha je dubová.

Autor proměny: Au50bis. Tady najdete další nápady na zařízení pracovny

Spirálové schodiště vede do mezipatra, kde si interiérová designérka zařídila pracovní kout. V patře je pak privátní zóna včetně šatny, WC, koupelny, ložnice rodičů a dětského pokoje. Také tam manželé nechali položit dubové parkety. Ložnici vymalovala chladným tónem, který podtrhuje industriální pojetí dané už kovovými závěsnými svítidly. Sokl nad hlavou se zásuvkami nocležníkům slouží k dobíjení telefonů. I v ložnici manželé obnažili a zrenovovali kamennou stěnu.

Autor proměny: Au50bis. Tady najdete další nápady na zařízení ložnice

Přímo pod velkým oknem ložnice je lavice, z níž se dá pohodlně vyhlížet ven, anebo si na ní třeba natahovat punčochy. Místnost zdobí dekorační hvězdy i zavěšený pás tapety.

Autor proměny: Au50bis.Tady najdete další tipy na zařízení ložnice.

Další dekorační prvky a tlumené odstíny šedé či barvy dřeva, vnášejí skandinávský styl i do dětského pokoje. Zrcadlo v bronzovém rámu je z rodinné pozůstalosti a kontrastuje se zbývajícím zařízením.

Také světlá koupelna je věrná skandinávskému stylu. Umyvadlo Castorama je usazené na staré komodě, kterou návrhářka koupila na bleším trhu. „Vlastně je to příborník, ke kterému patří ještě díl s vitrínou. Tu teď máme v mezipatře,“ popisuje.

Autor proměny: Au50bis.Tady najdete další tipy na zařízení koupelny

Další dekorační prvky a tlumené odstíny šedé či barvy dřeva vnášejí skandinávský styl i do dětského pokoje

Autor proměny: Au50bis.Tady najdete další tipy na zařízení dětského pokoje

Autor: Christine Sanchez GaspardFoto: Julien Fernandez Článek uveřejnil server Houzz. Podívejte se tak, jak řeší bydlení jinde ve světě.


Přečtěte si také