Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Barva roku: Měděná oranžová i zemitě rudá Marsala. S čím je zkombinovat?

Jedno je jisté, pro rok 2015 se barvy pohybují v červeném spektru.
Vydáno: 03.02.2015
Barvou roku je měděná oranžová
Barvou roku je měděná oranžová Autor: Dulux
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud si myslíte, že na každý rok platí za barvu roku jedna barva, tak to tak bohužel není. Neexistuje jen jedna renomovaná instituce, která by něco takového vyhlašovala. A tak se můžete dozvědět, že je to Marsala i měděná oranžová.

Velmi silné slovo, asi i nejsilnější, má ve světě designu i módy, květin, ale i grafiky a vizuální stránky ve firemním světě americký Pantone Color Institute. Ten každoročně vyhlašuje barvu roku na základě doporučení expertů z mnoha zemí.

Marsala je slušivá barva Foto:

Pro rok 2015 vybral barvu zemitý rudý odstín s hnědými odlesky zvaný Marsala, kterou ve vzorníku Pantone najdete pod číslem 18-1438.

"Název Marsala vznikl podle tmavě zbarveného červeného vína. Je to velmi příjemná, teplá barva, která se velmi dobře kombinuje s dalšími odstíny hnědé a červené. Ale také se světlými tóny champagne,“ říká designérka Zuzana Schubertová ze studia Epes rádes. Marsala je symbolem luxusu, je to sexy osobitá barva.

Fajn, tak teď už víte, že jednou z barev roku je Marsala. Ale jak ji nakombinovat? Na stránkách Pantonu najdete doporučené kombinace i s čísly barev. Uvidíte, že si sedne s modrou, i cihlovou, můžete vytvořit velmi divokou, naopak i decentní kombinaci.

Barvy stěn: Pro letošní rok zvítězila podle společnosti Pantone barva červeno-hnědá Marsala 18-1438. Název Marsala vznikl podle tmavě zbarveného červeného vína
Barvy stěn: Pro letošní rok zvítězila podle společnosti Pantone barva červeno-hnědá Marsala 18-1438. Název Marsala vznikl podle tmavě zbarveného červeného vína
www.pantone.com

Stejně tak napjatě se čeká na barvu roku spojenou se značkou Dulux. Pro letošní rok se jí stala měděná oranžová. Od chladných tónů modré a zelené, které dominovaly v uplynulých letech, se tak posouváme směrem k teplejším odstínům: růžové, červené a oranžové.

Tyto barvy jsou nám obecně velmi příjemné, neboť v sobě nesou nádech přírody, příjemný dotyk lidské kůže a teplo domova. Je to barva, která kombinuje dva zdánlivě odporující si principy – výjimečnost a každodennost. S čím měděnou oranžovou nakombinovat? Tady najdete skvělé barevné kombinace.

Ostatně dobře půjde kombinovat i Marsala s měděnou oranžovou.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Víceúčelová konzole NuBryte od Lucis Technologies slouží k ovládání světel a k účinnějšímu využívání energií prostřednictvím aplikace v telefonu. 4500 Kč

Trendy pro rok 2015: Jaká bude chytrá domácnost brzké budoucnosti?

Článek je zařazen v:
Reklama