Bydlení

2. září 2016 06:00

Markéta Zídková

Berlínská proměna s minimálním budgetem vykouzlila vkusný interiér

Pokoj pro studenta za pár centů.

Někdy není třeba kvůli pěknému bydlení vyždímat peněženku do poslední koruny. Stačí malá pomoc od zkušených designérů a studentský „kutloch“ se může proměnit v prostorný avšak útulný byt. To pochopil i mladý podnikatel, který žije v širším centru Berlína. Společně s interiérovým studiem VINTAGENCY se podařilo prostoru, v němž žije, vtisknout nový industriální šarm.

Drsnější vzhled apartmánu trochu zjemňuje pár kusů dodaného staršího nábytku a také pár dekorativních předmětů. Proměna „noclehárny“ v příjemné bydlení byla umocněna také jemně laděným dobarvením stěn. Jak se projekt s názvem „Oh Berlin Boy!“ povedl, můžete posoudit sami v naší galerii.

Vidíte tu proměnu? A jak málo věcí k ní stačilo! Foto: © Anne-Catherine Scoffoni, Interior Design: VINTAGENCY

VSTUPNÍ HALA vypadala dřív s policemi u jedné ze stěn až po strop a bicyklem opřeným o stěnu jako skladiště. Stačilo místo s milionem věcí v policích zakrýt závěsem se zajímavým červeným vzorem a rázem bylo uklizeno. Kolo bylo ale škoda ukrývat. Díky vtipné závěsné konstrukci na stěně se z kola po dojezdu domů stane moderní dekorace vstupního prostoru. Vzhled haly ještě doplňuje shluk pěti svázaných mosazných lamp s přiznanými žárovkami.

Proměna jak z pohádky. Neonový nápis je zajímavým moderním bytovým doplňkem. Foto: © Anne-Catherine Scoffoni, Interior Design: VINTAGENCY

Za celou proměnou stojí Interiérové studio VINTAGENCY

OBÝVACÍ POKOJ doznal také velké změny s minimálními náklady. Stačilo shluk oblíbených věcí mladého obyvatele bytu trochu srovnat. Podařilo se to díky lavicím ze starého stavebního dřeva, které nejen že už dnes slouží jako netradiční domácí posezení pro pár kamarádů, ale také jako úložný nábytek. Pod nimi se do košů a krabic vešlo vše, co v tomto pokoji bylo třeba. Prostor ještě dotváří neonový nápis (od SYGNS) a jednoduchý koberec, který poskytuje k ostatnímu vybavení příjemný kontrast.

Minimální proměna, maximální účinek, aneb co dokáže barva na stěně, světlo, ubrus a čerstvé květiny, Foto: © Anne-Catherine Scoffoni, Interior Design: VINTAGENCY

LOŽNICI probarvila nejen lehce modrá barva na jedné ze stěn, ale také jednoduché noční stolky, obraz nad postelí a zahalení pelesti do tkaniny. Dobrou náladu a uvolnění vnáší do tohoto pokoje také koberec s námořnickým šrafováním připomínající bezstarostnou atmosféru moře a pláží.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také