Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Burdž al-Arab – luxus pro vyvolené

Vydáno: 03.12.2014
Omlouváme se, snažíme se dohledat chybějící obrázek
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pokud budete po celém světě hledat ta nejluxusnější města, určitě narazíte i na Dubaj, hlavní město stejnojmenného emirátu ve Spojených arabských emirátech. V tomto městě, ve kterém žije téměř 99 % obyvatel emirátu, se soustředí veškerý politický, kulturní i hospodářský život.

V tomto luxusním městě najdeme mnoho projektů a staveb, které atakují nejrůznější rekordy. Mimo jiné se zde nacházejí i ty nejluxusnější hotely. Patří mezi ně i pětihvězdičkový hotel Burdž al-Arab, kterému se také přezdívá „plachetnice“. Se výškou 321 metrů je to čtvrtý nejvyšší hotel světa.

Samotná stavba leží na umělém ostrově a pyšní se i vlastním heliportem. Na zákazníky zde čeká 202 pokojů, z nichž jen ten nejmenší má 169 metrů čtverečních. Pokud byste si chtěli pronajmout zdejší Královské apartmá, zaplatíte více než 360 tisíc korun za jedinou noc.

(bf)

Mohlo by vás zajímat:

Nejdražší byt na světě se nachází v jednom z nejluxusnějších londýnských projektů. Byt v rezidenci One Hyde Park stál 140 milionů liber, tedy 4,7 miliardy korun.

Tohle jsou nejdražší domy světa. Pojďte na návštěvu

Ups! Korejský Gangneung-Jeongdongjin-Sun Cruise Hotel vypadá, jako by se utrhl z kolotoče

Úlety architektury. Tyhle stavby fakt existují!

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Článek je zařazen v:
Reklama