Bydlení

29. prosince 2016 06:00

Jana Brass

Bydlení na Blízkém východě: Apartmány, kde chladí klimatizace i barvy

Navštívili jsme jeden z domů plných nádherných apartmánů. Pojďte se podívat, jak se v nich žije!

O zemích na východním pobřeží Středozemního moře slýcháme často jen ve zpravodajských pořadech. Ne každá oblast je ale v tomto regionu zasažena válkou. Například Ammán v Jordánsku zůstává stále vznosným městem, které dokáže nabídnout tu nejvyšší kvalitu bydlení. Ammán je hlavním městem Jordánska, žijí v něm přes 4 miliony obyvatel. V rozlehlém městě nedaleko Mrtvého moře tak můžete najít vedle tradičních obydlí i domy s tím nejvyšším mezinárodním standardem.

Kuchyně není příliš velká, ale bohatě dostačuje. Nabízí i příjemné barové posezení, které osvětlují lampy evokující zručnost zdejších kovotepců. Foto: James McDonald

Zainvestovala tu i společnost Campbell Gray, která provozuje v několika zemích nejen hotely, ale i apartmány pro dlouhodobější užívání. Aby se v nich dobře bydlelo, musí se pochopitelně vybavit vším potřebným. Byty, které navštívíme v naší obrazové galerii, se nacházejí v jednom ammánském domě, který má na střeše pochopitelně soukromý bazén a slunnou terasu. V interiérech pak naleznete veškerý elektronický standard, špičkový nábytek a pochopitelně i nutnou klimatizaci.

Přes všechny výdobytky moderní techniky však interiéroví designéři z firmy Martin Brudnizky Design Studio společně s odborníky ze společnosti Campbell Gray Living mysleli na to, že je dobré pomoci chladivému pocitu také vnitřním vybavením místností. Naleznete tu tedy stěny, které jsou vyvedeny ve světlých barvách, aby ani při slunečním žáru v sobě neakumulovaly teplo, a odstíny modré na nábytku a dalším vybavení ve vás evokují chladivý dotek průzračné a čisté vody. Tmavá podlaha pak příjemně kontrastuje s bílou okolo a světlými koberci a navíc, když se slunečními paprsky ohřeje, můžete po ní chodit i bosí.

I když jde o byty v krajině prohřáté sluncem, určitě by neudělaly ostudu ani jinde na světě, ba naopak! Dýchá z nich svěží a veselá atmosféra okořeněná příjemným luxusem.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také