Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Majitelka domu chce šokovat hosty. Luxusem a výstředností. Když se ty dveře otevřou...

Architekti si její přání vzali k srdci a začali rovnou od dveří. Brána se otevírá – račte vstoupit!
Vydáno: 16.12.2016
Toto je poslední snímek v galerii zachycující výše zmiňované posuvné dveře

Základní požadavek na nový dům? „Aby si každý, kdo jen vejde, pomyslel ´ty kr..o´,“ kladla klientka Angie na srdce architektům svou hlavní představu vytouženého domu.

Svérázný požadavek padl hned na prvním pracovním setkání architektů z ateliéru Lachlan Shepherd Architects s klienty Vicem, Angie a jejich dalmatinem Pirátem. Ti nový domov chápali jako místo k dobré zábavě, kterou si i po většinu času mají s kým užívat. Pravidelně u nich totiž přespávají rodinné návštěvy i přátelé ať už z domovské Austrálie, nebo odjinud.

Vodní plochu je vidět ze všech obývacích částí. Bazén díky tomu plní i estetickou funkci
Vodní plochu je vidět ze všech obývacích částí. Bazén díky tomu plní i estetickou funkci
Ben Hosking

Navzdory prvně vyslovenému přání bylo architektům jasné i to, že dům musí především sloužit jako domov jeho dvěma trvalým obyvatelům (a jejich psovi) a druhotně i jako luxusní hotel. Každá z ložnic pro hosty je vybavená i vlastní šatnou a koupelnou s WC, takže hosté mají k dispozici svůj vlastní prostor.

Stavba je orientovaná zadní stranou k jedinému sousednímu domu a otevírá se jižním a východním směrem výhledu na golfové hřiště. Širý trávník a pískové duny obyvatelé domu pozorují hlavně velkými prosklenými plochami v přízemí.

Luxus v pojetí výstředních majitelů ztvárněný australským ateliérem Lachlan Shepherd Architects
Luxus v pojetí výstředních majitelů ztvárněný australským ateliérem Lachlan Shepherd Architects
Ben Hosking

Bezprostředně na kuchyni a hlavní obývací zónu navazuje celoročně vyhřívaný zapuštěný bazén, který kromě příležitosti ke koupání plní i funkci vodního prvku viditelného ze všech obývacích zón.

V domě nejsou příčky, které by oddělovaly odpočinkovou zónu od kuchyně a jídelní zóny. Jsou však oddělené vizuálně a prostorově, k čemuž přispívá i zapuštěné rozlehlé sezení. Komfort obyvatel kromě viditelného pohodlí podtrhují i četná důmyslná technická řešení, která optimalizují nároky na údržbu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Reklama
Článek je zařazen v: Austrálie, luxusní bydlení, interiérový design, Lachlan Shepherd Architects
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama