Bydlení

31. července 2018 06:00

redakce Prima Zoom

Bydlete na úpatí sopky. Takhle vypadá havajský pralesní dům přímo pod vulkánem

V pralesním porostu na největším havajském ostrově vznikl stromový domeček pro dospělé. Jeho stavitel se inspiroval okolní přírodou a vytvořil místo pro ideální odpočinek. Má to jednu potíž. Domek stojí pod činnou sopkou Kilauea.

Skye Peterson, který domek postavil, sám vpralese bydlí. Pobyt vdomě pod sopkou, přirovnává ke kempování, které je přitom pohodlné. Jste sice přímo vdivoké havajské přírodě, ale pořád máte kdispozici sporák, ledničku i koupelnu.

Byt je koncipovaný pro dvě osoby, ale vejde se do něj až šest lidí. Stavitel respektoval okolní prales a vdomě snad nenajdeme jediný pravý úhel. Stěny i okna odpovídají tomu, aby dům zapadl do okolní přírody a splynul sní.

Interiér sice není žádným designérským kouskem, spíš naopak. Na první pohled může odradit mícháním stylů a některými ne zrovna vkusnými detaily, jako jsou obrazy nebo pohovka. Nicméně spaní pod větvemi stromů zdžungle je romantika sama.

Dům se dá pronajmout, cena za jednu noc pro dvě osoby včetně poplatku za úklid stojí přes devět tisíc korun. Vyplatilo by se tam strávit noc? Podívejte se do galerie:


Přečtěte si také