Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Byt v barvách včel křísnutý lesem a módní šedí

Menší byt a přesto prostorný.
Vydáno: 09.08.2016
Byteček jak klícka, ale umí spořit s prostorem

Pokud žijete v menším bytě a toužíte po větším, nemusí být vaše přání zcela nevyslyšeno. Existují totiž řešení, jak i v malém bytě docílit příjemného pocitu z většího prostoru. Máme pro vás jeden inspirativní nedávno upravený interiér, který si pěkně pohrál s rozestavěním nábytku, jeho využitím a zdůrazněním jen několika málo barev.

Interiérový návrh Apartmánu No. 5, který si můžete prohlédnout v naší galerii, pochází od architektů B. Ciocodeici, D. Rosu, A. Kima a A. Szuze (architektonické studio Rosu & Ciocodeica). Aby prostor nepůsobil stísněně, je v bytě využitý mělký nábytek (nepříliš hluboký). S tím je také spojeno i to, že většina úložného prostoru v nábytku je řešena otevřenými policemi. Najdete je nejen v obýváku, ale také v kuchyni.

„Poličková zástěna“ zakrývající vchod do pokoje mu přináší další rozměr navíc – imaginární malou předsíňku
„Poličková zástěna“ zakrývající vchod do pokoje mu přináší další rozměr navíc – imaginární malou předsíňku
Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

Fádnost čtyř stěn zrušili architekti dvěma způsoby. Jednak použili barvu, a to šedivou, jen na některé ze stěn a jednak si pohráli s rozestavěním nábytku. Všimněte si netradičního umístění skříněk s poličkami u vchodu do obývacího pokoje. Slouží jako nápaditá praktická zástěna.

Zatímco obývák je laděn do šedohnědé barvy s oživujícími bílými a žlutými prvky, v kuchyni převažuje bílá. Bílá barva sama o sobě pomáhá prostor opticky rozšiřovat. V kuchyni je to sice méně praktické, zato, když je uklizená a povrchy dobře od přípravy jídla otřené, působí nesmírně příjemně čistě. I tady se ale nachází pojící barevný prvek s obývacím pokojem. Je tu jemně připomenutá žlutá i černá barva.

Malý gauč a nad ním nezvyklá nástěnka. Díky systému háčků, na ni můžete zavěsit, co se vám zlíbí a každou chvíli to obměňovat. Se stabilními poličkami by to tak flexibilní nebylo
Malý gauč a nad ním nezvyklá nástěnka. Díky systému háčků, na ni můžete zavěsit, co se vám zlíbí a každou chvíli to obměňovat. Se stabilními poličkami by to tak flexibilní nebylo
Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

Ložnice v tomto bytě asi okouzlí každého. Je tak nádherně plná dřeva – dole, na podlaze, i nahoře – na stropu. Spolu s šedivými stěnami to vytváří nesmírně útulnou atmosféru. A jak tušíte, zde se od rozšiřování prostoru upustilo. Důležitější bylo, aby se tu spáči cítili příjemně a nic moc je tu nerušilo, včetně dupání sousedů nad nimi. I koupelna vsadila spíše na praktičnost, než na pocit. Na šedivých dlaždicích se leckterá kapka ztratí.

I když designéři využili jen několik základních barev bílou, šedou, hnědou (dřevo), žlutou a černou, byteček je to příjemný, rozmanitý a vzdušný. Jeho vybavení navíc nestálo moc. Architektům se tu tedy podařilo klasické: „za málo peněz hodně muziky“ (menší prostor, ale dobře rozčleněný a opticky rozšířený + nábytek a vybavení z nábytkářských obchodních domů za slušnou cenu).

Foto: Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Světlo, dřevo, spousta prostoru a několik různých zákoutí v něm. Skvělé bydlení pro moderní rodinu

Dřevo + nápady = svěží moderní byt pro mladou rodinu v centru města

Kuchyň záměrně nevypadá příliš jako kuchyň – i kuchyňský ostrůvek tak lépe plní funkci místa k posezení a popovídání

Odstranili většinu příček a získali vzdušný moderní byt

Reklama
Článek je zařazen v: malý, vzdušný byt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama