Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Dřevo + nápady = svěží moderní byt pro mladou rodinu v centru města

Excelentní bydlení v centru města.
Vydáno: 02.08.2016
Světlo, dřevo, spousta prostoru a několik různých zákoutí v něm. Skvělé bydlení pro moderní rodinu

Moderní, funkční a příjemné interiéry dnes nalezneme téměř všude na světě. Dva mladí nápadití interiéroví designéři upravili byt v centru Bukurešti v duchu současného stylu života. Vytvořili jednoduchý interiérový design ctící pořádek, potřebný pocit dostatku prostoru a blízkost přírody.

Rodina, která se na bukurešťské studio Rosu & Ciocodeica obrátila, je plná energie. Bydlení tak bylo třeba uzpůsobit jejímu dynamickému a flexibilnímu způsobu života. Na druhou stranu nesmělo chybět ani místo, kde by každý obyvatel bytu našel soukromí. Byt je tak rozdělen na otevřené variabilní prostředí, kde se odehrávají společná setkání, a na druhou část, která každému zajistí klid pro spánek a odpočinek.

Otevírání skleněné stěny je jednoduché
Otevírání skleněné stěny je jednoduché
Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

Při prvním vstupu do bytu vás ani nenapadne, že by tak nádherně dřevem obložený byt mohl mít ještě další místnosti. To byl účel. Vstup do ložnic se skrývá za posuvnými dveřmi, jež splývají s dřevěnými deskami na stěnách.

To však není jediný překvapivý moment. Hned v chodbě za vstupními dveřmi narazíte na zrcadlovou stěnu. Jakýsi rozlehlý sloup, který má z obývací části tmavě šedivou barvu. Jde o malou šatnu. V chodbě zrcadla prostor zvětšují (a jsou praktické při posledních úpravách před odchodem) z gauče či od jídelního stolu pak šedá navozuje pocit moderního bytelného zázemí.

Podívejte se na ten psychologický efekt, když se zavře skleněná stěna s černým rámováním. Opravdu to oddělení od druhého prostoru, přestože do něj vidíte, cítíte. Foto: Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

A tady prostorový pohled na návrh nového interiéru bytu Foto:

Foto: Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

Vynikající je i oddělení pracovny, jež se může v mžiku proměnit v pokoj pro hosty, od obývacího pokoje s kuchyní, a to skleněnými skládacími dveřmi. Při práci je klid a během početné sešlosti zas dostatek prostoru.

Podívejte se na ten psychologický efekt, když se zavře skleněná stěna s černým rámováním. Opravdu to oddělení od druhého prostoru, přestože do něj vidíte, cítíte Foto:

Teplo přírodního materiálu vdechuje celému prostoru útulnou atmosféru. S dřevem pak skvěle kontrastují tmavě šedé kovové prvky. Trochu prostor ochlazují, ruší jednotvárnost množství dřevěných obkladů v bytě a zároveň prostor uzemňují. Podobné ladění barev odstínů dřeva a černošedé najdete i v ložnicích. Skromná paleta zabarvení dává možnost vyniknout předmětům každého z členů rodiny, které nakonec na různých místech vytvoří pocit zabydleného prostředí.

FOTO: Andrei Margulescu / Diana Rosu & Bogdan Ciocodeica

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Obytná kuchyň a dubové podhledy v různých úrovních

Touha po velkém bytu? Rodina si v Holešovicích nápaditě spojila dva podkrovní byty

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Jižní pohled s okrasným záhonem

Z přízemního domu Elipsa v Radonicích u Prahy lze z pokojů jít přímo na zahradu

Reklama
Článek je zařazen v: dřevo, Bukurešťské studio Rosu & Ciocodeica, bydlení ve městě
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama