Bydlení

12. ledna 2016 06:00

Markéta Zídková

Odstranili většinu příček a získali vzdušný moderní byt

Mladý pár našel jedinečnou příležitost k seberealizaci v menším loftu, který díky namíru zhotoveným prvkům působí čistě a moderně.

Oba mají hektickou práci u televize a o to víc Vladislav se svou přítelkyní Sofií toužili po harmonickém domově. Ve spolupráci s interiérovými návrháři vybourali příčky ve svém menším moskevském bytě a vytvořili tak základ jeho nové, vzdušnější podoby. Byt nově rozdělují namísto zdí už jen sklo, kov a namíru vyrobené skříně.

Podlaha z broušené betonové mazaniny, syrově vyhlížející betonový strop i zavěšená síť dodávají bytu osobitý ráz. Jedinečnost se tu obejde bez křiklavých dekorací. Namísto ozdob byt vyniká funkčním designem a chytře řešenými úložnými prostory. Spolupráce mezi zákazníky a experty šla hladce - Vladislavovi se Sofií se líbily všechny návrhy řešení, s nimiž designéři z přizvaného studia přišli. To se týkalo hlavně pohledové betonové podlahy, ale i nápadu zachovat surové betonové stropy, které bytu propůjčují industriální ráz.

Jakmile z bytu zmizely veškeré nenosné stěny, rozhodla se dvojice pro moderní rozdělení prostoru. To zajišťuje černý kovový prosklený kvádr s vestavěnými skříněmi. Na ploše 64 m² se podařilo vytvořit privátní zónu s koupelnou, ložnicí a malou pracovnou. Naproti tomu obývací část s jídelnou a kuchyní jsou v jediném otevřeném prostoru.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také