Bydlení

8. prosince 2016 15:35

Markéta Zídková

Chtěli byste vyrazit do Antarktidy? Tohle je jediný hotel na tomto kontinentu. Jak tu funguje koupelna, co jídlo?

Turisté, kteří hledají pro dovolenou výjimečnou lokalitu, mají šanci na Antarktidě. White Desert Whichaway Camp je první a jediný luxusní hotel na nehostinném nejjižnějším kontinentu. Jeho zvláštností je i to, že využívá výhradně jen větrné a solární energie.

Hotel White Desert Whichaway Camp má podobu tábora tvořeného šesticí sklolaminátových kopulí, které jejich majitelé nedávno zrenovovali. Hosté tu platí přibližně 1 650 000 Kč za týdenní až jedenáctidenní pobyt, během něhož pobývají v kopulích poblíž antarktického pobřeží v Zemi královny Maud. Každá z kopulí má vlastní umývárnu a kompostovací toaletu, jejíž obsah správci musejí odvážet. Sprcha je kvůli nedostatku teplé vody jen jedna společná.

Jedna z kopulí je vybavená pohovkami i konferenčními stolky a jsou v ní krbová kamna na dřevo. Další s velkým oválným stolem uprostřed zas slouží jako jídelna. Turisté se odsud vypravují za tučňáky císařskými, kteří žijí 2,5 hodiny letu na západ od kempu. Návštěvníci se nechají dopravit rovněž i na zeměpisný Jižní pól, kam se dostanou po absolvování sedmihodinového letu včetně mezipřistání na doplnění paliva. Tím ale výčet možných aktivit nekončí – mohou lézt po okolních horách, prozkoumávat modré ledové jeskyně nebo rozbalit draka a užívat si snowkitingu.

Kemp Whichaway založila trojice cestovatelů, která nemohla pochopit, „proč se na Antarktidu vypravovali jen vědci a několik polárníků.“

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také