Bydlení

3. února 2017 14:37

Markéta Zídková

Čistá fasáda nevypovídá o financích, ale o zdraví rodiny

Zašlou fasádou si můžete přidělat větší problémy, než je jen nevzhledný domov. Hrozbu představují především spory řas a plísní, které výrazně škodí našemu zdraví.

Nezapomínejte svůj dům udržovat pravidelně a pozvěte si zavčas profesionální firmu, která si s údržbou p

Fasáda tvoří ochrannou bariéru proti přírodě, a tak je cílem nejrůznějších mikroorganismů, které se s oblibou usazují v jejích trhlinkách. V případě, že čištění podceňujeme více než deset let, můžou nám rozložit fasádu tak důkladně, že přestane tvořit jednolitý obal. Ten, kdo chtěl ušetřit za údržbu, nakonec zaplatí i za opravu celé fasády. Neodmyslitelnou hrozbou jsou spory řas a plísní. Ty se šíří vzduchem kolem celého domu a pronikají dovnitř.

Fasáda tvoří ochrannou bariéru proti přírodě, Foto: Umyjemto

Fasádu byste měli čistit každých 5 letŘasy a mechy se do domu pustí, ať máte fasádu natřenou, zateplenou nebo brizolitovou. Čištění je proto vhodné opakovat každých 5 let. O úpravu fasády se nepokoušejte sami a raději ji svěřte firmě, která nabídne i ochranný nástřik proti mikroorganismům. Odborníky si můžete zavolat i v případě, že chcete vyčistit jen severní stranu domu, zahradní domek nebo příjezdovou cestu.

Úsporné čištění si můžete nejdříve vyzkoušetRychlou a ekologickou metodou čistí poničené domy například firma UMYJEMTO, která používá tlakové čištění vodou o teplotě 50°C. Za šest let působení se firma Umyjemto stala nejstarší v oboru, a tak dobře ví, že je čištění fasády důležitou investicí pro každého majitele domu. Nabízí proto nezávaznou zkoušku, kdy přijede a zdarma vám umyje kus postižené plochy.

Udržovat je třeba i další prvky ve veřejném prostoru, Foto: Umyjemto

Společnost UMYJEMTO oslavila letos v únoru kromě více než tisíce spokojených klientů další úspěch. Jako první představila nový revoluční systém odstraňování graffiti pomocí univerzálně použitelných ubrousků pro čištění graffiti v rámci projektu PURPO Praha na veletrhu Střechy-Solar-Řemeslo, který se konal v pražských Letňanech.

Jak vypadá úsporné čištění od UMYJEMTO, zjistíte v reportáži Prima Receptáře, jejíž datum se dozvíte na webových stránkách společnosti Umyjemto.

Komerční sdělení


Přečtěte si také