návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

Čisté okapy chrání před poškozením střechy i fasády

skrivaa , Vydáno: 25.09.2017
Nepodceňte před zimou čištění okapů.
Nepodceňte před zimou čištění okapů.
Každý zodpovědný majitel domu ví, že ke každoroční údržbě domu před zimou patří i čištění okapů. Toho, kdo údržbu na podzim podcení, čeká s příchodem sychravějšího počasí řada nepříjemností. Zbytky tlejícího listí mohou okapy zcela ucpat a urychlit korozi. Svou daň si vybere i silný mráz.

reklama

Čištění okapů nepodceňujte zejména na podzim, než přibyde srážek a napadne první sníh. „Pokud neodstraníte tlející listí, mechy, plísně a ptačí trus, mohou se okraje střešní plochy rychle ucpat. Kromě hniloby a zrezivění okapů, se zvyšuje i riziko, že nečistoty poškodí střechu a fasádu domu,“ varuje Martin Herman, technický ředitel společnosti Umyjem-to, která se specializuje na čištění domů a průmyslové mytí. Nadměrné zatížení okapového systému domu navíc ohrožuje uchycení okapů i konstrukci celé střechy.

Střešní okapy se mohou snadno ucpat.
Střešní okapy se mohou snadno ucpat.

Úklid přenechte odborníkům

Údržbu okapů svěřte raději profesionálům, kteří pomocí výškové techniky a horolezeckého vybavení umyjí i zdánlivě nedostupná střešní zákoutí. „Výškové práce u nás vykonává pouze odborně zaškolený a zkušený personál. Na střechu nikdy nestoupáme. Abychom okapy při čištění nepoškodili, používáme zvedací techniku a horolezecké vybavení,“ popisuje metody Martin Herman a dodává, že nepodceňují ani finální úklid, který provádí šetrně za pomoci horkovodních vysokotlakých přístrojů.

Zkušební čistění zdarma

Cena čištění se vždy odvíjí od výšky umístění okapu, dostupnosti a objemu zakázky. Profesionální firmy vždy předem poskytují výslednou cenu za metr, která obsahuje náklady na pracovníky a použitou techniku nebo technologii. Bezplatnou konzultační schůzku bez závazků zahrnující i mytí na zkoušku nabízí i společnost Umyjem-to.

Objednávku doplňte fotografiemi

Při výběru firmy si na internetu ověřte reference i jakou metodu čištění společnost provádí. „Před samotnou objednávkou doporučujeme zaslání fotografie a adresy objektu. Díky tomu rychleji a přesněji odhadneme, kolik bude čištění stát, a můžeme se dříve pustit do práce,“ doporučuje Martin Herman. 

Okapy vyčistěte zavčas.
Okapy vyčistěte zavčas.

reklama

reklama

Přečtěte si také