Bydlení

26. července 2016 13:44

Markéta Zídková

Co by svět čekalo, kdyby lidstvo zmizelo z povrchu zemského?

Otázka, kterou si my lidé pokládáme již dlouho a stále nás baví nad ní přemýšlet. Proč? Protože jsme posedlí svou vlastní smrtelností i otázkou budoucnosti světa.

Na řadu pak přichází zamyšlení se nad tím, co by se vlastně stalo se světem, kdyby naše rasa zmizela z povrchu zemského, a to doslova? S odstupem času by planeta byla schopná vlastní obnovy, a čím déle by trvala naše nepřítomnost na Zemi, tím rychleji by mizely všechny stopy po naší existenci. S uplynulým časem by planetu čekaly změny, které by popřely jakoukoliv známku lidského přežívání. Zde jsou některé z nich:

1. Několik hodin poté, co by lidská rasa úplně vymizela, by na Zemi zhasl velký počet světel, protože drtivá většina elektráren by nebyla schopna nadále fungovat. Jediné, co by stále fungovalo, by byly vodní elektrárny.

2. Za deset dní by začala hynout domácí a hospodářská zvířata. Výjimkou jsou psi, kteří by utvořili smečky a lovili ostatní zvířata.

3. O měsíc později by se voda zajišťující chlazení jaderných elektráren odpařila, což by způsobilo živelné katastrofy podobné té v Černobylu, a to po celém světě.

4. Za rok by přestaly fungovat veškeré satelity.

5. O dvacet let později by byla některá města doslova pohřbena v písku.

6. O tři sta let později by se ocelové budovy, mosty a věže začaly rozpadat kvůli korozi.

7. Za 10 000 let by jediným důkazem naší existence byly ty věci, které člověk vyrobil z kamene - pyramidy, Velká čínská zeď, Mount Rushmore a další.

(AN)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také