Vánoce

11. listopadu 2020 08:00

Simona Sedláčková

Připravte dětem pod stromeček vlastnoručně vyrobené dárky malované na kamínky

Letošní vánoční nadílka se v mnoha rodinách ponese ve znamení úspor, to ale neznamená, že by děti nenašly pod stromečkem krásné dárky. Především menší děti budou ze zábavných i naučných her malovaných na obyčejné kamínky určitě nadšené.

Už se kvám dostala stále více oblíbená hra – putovní kamínky? Lidé malují na menší i větší kameny a nechávají je na viditelných místech, aby potěšily své nálezce. Ale svou vášeň pro malování kamenů můžete proměnit i vkrásné vánoční dárky pro své děti.

Co budete potřebovat pro malování kamínků?

  • akrylové fixy
  • akrylové barvy a štětce
  • bezbarvý lak

Lidská i zvířecí rodinka jako malovaná

Tahle zábavná hra pro menší děti se nejlépe maluje na oválné oblázky. Přichystejte si menší oblázky na obličeje a větší na těla, a pokud budete malovat svou skutečnou rodinu, snažte se i dodržet skutečné poměry velikostí jednotlivých postav.

Skládání postaviček bude děti určitě bavit. Snažte se jim usnadnit nalezení správné dvojice kamínků i tím, že pro každého zvolíte jeho typický nebo oblíbený oděv.

Podobnou hru můžete dětem vytvořit i spostavičkami zvířátek. Skládání bude děti bavit a velmi rychle pochopí, že krokodýl nechodí vhnědém kožíšku a zajíček by neměl mít růžový zakroucený ocásek.

Hry, které budou bavit i dospěláky

Klasickou stolní hru, domino, zná určitě každý, ale možná vás bude bavit mnohem víc, když se bude hrát svlastnoručně malovanými kameny.

A co říkáte na tuhle barevnou variantu bez puntíků? Skládají se ksobě pouze stejně barevné plošky.

A znáte mlýnek? Je to hra, která je rozšířena spíše vanglicky mluvících zemích. U nás se zase více hrají piškvorky, ale princip hry je stejný. Vyhrává hráč, který jako první vytvoří nepřerušenou řadu třech svých značek.

Pokud vám víc než obrázky vyhovují spíš piškvorkové křížky a kolečka, budete mít přípravu hry mnohem jednodušší.

Chytlo vás malování na kamínky a dárky pro děti už máte hotové? Tak se zapojte do stále oblíbenější hry s putovními kamínky nebo si malujte jen tak pro sebe.


Přečtěte si také