Bydlení

21. listopadu 2014 02:00

Markéta Zídková

Domy slavné díky filmovým a seriálovým scénám

Nejen známí herci mají zásluhu na věhlasnosti filmů a seriálů, ve kterých působí. Nemalou roli v nich totiž má i výprava a architekti, kteří dávají interiérům a exteriérům typický ráz pro daný snímek.

Znáte to, ve filmu nebo seriálu vás nadchne kuchyně, obývák nebo celý domek – a chtěli byste mít taky takový. A pak si řeknete, že je to stejně jen filmová dekorace. My vám dnes ale představíme i některé domy, které nebyly jen kulisami, ale opravdu existují. Jen si prostě zahrály i ve filmu.

Zavzpomínejte si tak s námi na oblíbené filmy a seriály, pro které jsou typické domy a jiné stavby. Bez nich by to totiž nebylo vůbec ono. Umíte si vůbec představit, že by hobiti z filmové trilogie Pán prstenů bydleli v něčem jiném než v útulné hobití noře? Nebo že strašidelné sídlo rodiny Addamsovy by mělo být nějaké jiné panství?

Připomeňte si v následující fotogalerii děsivý hotel Overlook z kultovního hororu Osvícení nebo pohodový rodinný domek z „ukecaného“ seriálu Gilmorova děvčata. Zaručujeme vám, že se okamžitě budete chtít na všechny snímky znovu podívat. A proč ne? Podzim je tu a s ním i chladné sychravé večery, ke kterým se večerní film vyloženě hodí.

(bf)

Mohlo by vás zajímat: