Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Bydlete jako Nemo. Za 10 milionů dolarů můžete mít podmořský dům

Americká společnost Submarine Structures představila koncept luxusního domu s názvem H2OME, který slouží k bydlení pod hladinou oceánu.
Vydáno: 04.10.2018
Z postele máte nerušený výhled na okolní moře
Autor: profimedia Z postele máte nerušený výhled na okolní moře
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kapitán Nemo měl své podmořské království, které fascinovalo generace kluků, holčičky zase po staletí hltají příběh mořské panny dnes přetransformovaný v moderní pohádku o Ariel. Možnost života pod vodu v království mořských rostlin a živočichů lidi láká a fascinuje. Nejnovější projekt americké společnosti Submarine Structures naplňuje tuto touhu po životě pod vodu.

Zájemci si tak mohou pořídit rodinný dům s komfortem pětihvězdičkového hotelu, cena se pohybuje kolem 10 milionů dolarů. Projekt domu nazvaného H2OME má užitnou plochu 340 m2 a je přístupný bez nutnosti nasadit si potápěčskou masku, protože do domu usazeného na mořském dně je přístup přes soukromé molo dále po schodech nebo výtahem.

V horním patře jsou dvě ložnice se dvěma koupelnami a salonem s výhledem přes hladinu na hvězdnou oblohu. Ve spodním patře je naplánovaná velká ložnice s koupelnou, dále pak kuchyně s jídelnou a vinným sklípkem, knihovnou, obývákem, pracovnou a prostorem určeným k pozorování oceánu. Všechny vnější stěny ve spodním patře jsou průhledné, tak aby obyvatelé mohli nerušeně pozorovat život kolem. A byl byl vskutku čilý, zvenku na domě by měla být připevěná zásobárna krmiva pro mořské živočichy. Nábytkem by dům měla vybavit firma z Dubaje specializující se na zařizování pětihvězdičkových hotelů a luxusních jachet.

Půdorys spodního patra s kuchyní, jídelnou, ložnicí a pracovnou
Autor: profimedia Půdorys spodního patra s kuchyní, jídelnou, ložnicí a pracovnou

Lokalitu si klient může vybrat sám nebo mu ji doporučí firma. Jediný požadavek je, že hloubka moře anebo i sladkovodního jezera v daném místě by měla být 10 až 18 metrů.

Chtěli byste ho?

Tenhle dům postavíte za 6 hodin, má dvě podlaží a nestojí ani milion. Podívejte se, jak ho složit

Mohlo by vás zajímat:

 

Dům jistí ocelové skoby

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu

Squatter zahnízdil na stromě

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Článek je zařazen v: inspirace , podmořský svět , nemo , moderní dům , alternativní bydlení , Bydlení budoucnosti , potápění
Reklama