Bydlení

4. října 2018 12:29

Markéta Zídková

Bydlete jako Nemo. Za 10 milionů dolarů můžete mít podmořský dům

Americká společnost Submarine Structures představila koncept luxusního domu s názvem H2OME, který slouží k bydlení pod hladinou oceánu.

Kapitán Nemo měl své podmořské království, které fascinovalo generace kluků, holčičky zase po staletí hltají příběh mořské panny dnes přetransformovaný v moderní pohádku o Ariel. Možnost života pod vodu v království mořských rostlin a živočichů lidi láká a fascinuje. Nejnovější projekt americké společnosti Submarine Structures naplňuje tuto touhu po životě pod vodu.

Zájemci si tak mohou pořídit rodinný dům s komfortem pětihvězdičkového hotelu, cena se pohybuje kolem 10 milionů dolarů. Projekt domu nazvaného H2OME má užitnou plochu 340 m2 a je přístupný bez nutnosti nasadit si potápěčskou masku, protože do domu usazeného na mořském dně je přístup přes soukromé molo dále po schodech nebo výtahem.

V horním patře jsou dvě ložnice se dvěma koupelnami a salonem s výhledem přes hladinu na hvězdnou oblohu. Ve spodním patře je naplánovaná velká ložnice s koupelnou, dále pak kuchyně s jídelnou a vinným sklípkem, knihovnou, obývákem, pracovnou a prostorem určeným k pozorování oceánu. Všechny vnější stěny ve spodním patře jsou průhledné, tak aby obyvatelé mohli nerušeně pozorovat život kolem. A byl byl vskutku čilý, zvenku na domě by měla být připevěná zásobárna krmiva pro mořské živočichy. Nábytkem by dům měla vybavit firma z Dubaje specializující se na zařizování pětihvězdičkových hotelů a luxusních jachet.

Lokalitu si klient může vybrat sám nebo mu ji doporučí firma. Jediný požadavek je, že hloubka moře anebo i sladkovodního jezera v daném místě by měla být 10 až 18 metrů.

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také