Bydlení

19. února 2015 04:42

Markéta Zídková

Domy slavných seriálů 80. a 90. let

Domy slavných seriálů 80. a 90. let

To, že se interiéry ve filmech a seriálech točí v ateliérech, je všem asi známé. Místnosti se pak ale zpravidla v ateliérech tvoří tak, aby odpovídaly domům, které si filmaři natáčejí někde venku v realitě. Na architektovi pak je, aby okna a dveře v místnostech odpovídaly skutečným budovám, které divák vidí zvenku.

Pro exteriérové záběry si filmaři vybírají tu menší domky, tu honosná sídla – a jejich cena po roli ve filmu často pěkně vzroste. Kolik by dnes stály domy, které si zahrály ve slavných seriálech 80. a 90. let?

Buffy, přemožitelka upírů (rok 1997)

Slavný dům přemožitelky upírů je na prodej. I když nevypadá moc rozlehlý, přesto v něm najdete 4 ložnice a dvě koupelny. Za necelých 16 milionů Kč by mohl být váš.

Krok za krokem – Step By Step (rok 1991)

Tento dům si možná vybavíte z vynikajícího sitcomu Step By Step, který bavil Česko v 90. letech. Z venku nevypadá, ale uvnitř je celkem prostorný a vy byste za něj nyní dali „jen“ 37 milionů Kč.

Báječná léta (rok 1988)

Báječná léta je seriál, který je jakýmsi vzpomínkovým návratem hlavního hrdiny do jeho dětství. Ten černý malý klučina, to je on. Prožil sdiváky všechny možné dějinné události počínaje 60. lety minulého století. Vy byste se mohli do jeho domu nastěhovat, ovšem pokud byste realitce zaplatili něco málo přes 17 milionů Kč.

Fresh Prince (rok 1990)

V tomto domě si v 90. letech Will Smith jako teenager a jeho bohatí příbuzní užili nejedno vzájemné překvapení. Museli spolu vydržet, ačkoliv Will vyznával zcela odlišný způsob života než majitelé domu. V sitcomu The Fresh Prince Of Bel Air ale filmaři trochu lhali, dům za bez mála 200 mil. Kč neleží ve čtvrti boháčů Bel Air, ale na jiném místě. I tak je ale neskutečně vznosný. Foto: Ancient Lasers

Family Matters (1989)

Veselých seriálů o rodinných trablech je na světě hojně. V tomto domě se natáčel také jeden, a to s názvem Family matters. Dům je z roku 1924. Kdybyste byli ochotni za něj vydat něco přes 5 mil. Kč, pak jistě neprohloupíte. Dům je totiž po kompletní rekonstrukci, jejíž hodnota byla jen o málo nižší, než je nynější prodejní cena.

Sedmé nebe (rok 1996)

Možná, že i vy si budete připadat v tomto domečku jako v sedmém nebi. Tak se totiž jmenoval seriál o veliké rodině se spoustou dětí. Věřte nevěřte, to, co vypadá jako modrá chaloupka v zeleni, je docela rozsáhlá stavba s 12 pokoji. V rozlehlé zahradě naleznete i bazén a tenisový kurt. Není divu, že vše dohromady stojí 145 mil. Kč.

The Brady Bunch (rok 1969)

Tenhle seriál ze 60. let vytahujeme proto, že bez něj by nevznikla řada skvělých seriálů z pozdějších let, jako je třeba Krok za krokem či Ženatý se závazky. V seriálu The Brady Bunch se také setkala hromada dětí, které patřily buď jednomu, nebo druhému rodiči. I tak ale spolu musely vyjít. Vy byste vyšli i s 34 mil. Kč a dům, kde se seriál odehrával, by mohl být váš.

Boy Meets World (rok 1993)

Máte zbytečných 30 milionů korun? Vyměňte je za dolary a pořiďte si útulný dům, který si zahrál v seriálu Boy Meets World. Skutečně není moc velký, má jen dvě ložnice, budete mít ale blízko do studií CBS, kde se seriál natáčí. Možná pak u vás filmaři zaklepou, aby natočili další sérii.

Plný dům (1987)

Plný dům, tak se jmenoval seriál z 80. let o ovdovělém otci a jeho třech malých dcerách. S jejich výchovou mu pomáhali jeho kamarádi. Do téhle nudle se vešli všichni. Proč by ne? V útlém domku se skrývají 3 ložnice a stejný počet koupelen. Řeknete si „nic moc“, ale tenhle příbytek stojí přes 88 mil. Kč.

Sdílejte článek

Přečtěte si také