Bydlení

6. září 2019 14:00

redakce Prima Zoom

7 nápadů, jak dřevo na topení uskladnit prakticky i pohledně

Dřevěné polínko do kamen či do krbu ujde dlouhou cestu, než vás v zimě bude hřát. Jenom ten dlouhý čas, kdy bude ležet připravené, aby vás mohlo v zimním čase zahřát! Uskladněte dříví tak, aby okolí vašeho domu nebo chalupy i zdobilo.

Využijte betonové tvárnice

Odspoda nebude vyskládané dřevo vlhnout, pokud ho podložíte betonovými tvárnicemi a do stran nebude padat, když do tvárnic zarazíte dlouhé kůly a polena o ně pěkně opřete. Je to jednoduché a velmi praktické řešení, které navíc i dobře vypadá.

Příruční domečky

Menší množství polínek budete mít vždy po ruce vpěkném domečku. A na půdičce můžete skladovat i třísky na podpal!

Vzdušný dřevník

Na větší množství dřeva se hodí dřevník zprken. Stěny by měly být vzdušné, tedy svelkými mezerami a střecha oproti tomu bytelná a nepromokavá.

Postavte si pyramidu

Příruční dřevník ve tvaru pyramidy může zdobit i terasu, protože je na něj moc pěkný pohled.

Dokolečka dokola

Vyskládání takové dřevěné homole už vyžaduje pečlivost a zkušenosti. Jednotlivá polínka se musí vždy trochu svažovat do středu, proto je lepší některé řady podkládat polínky příčnými.

Paráda pro hračičky

I skládání dřevěných polen má své mistry! Pokud máte dostatek fantazie i času, můžete něco podobného vyzkoušet vmenším měřítku i na své zahradě.

Víceúčelový domek

Parádní dřevník i sprostorem na nářadí vyžaduje už větší finanční náklady i šikovnost tvůrce, ale je velmi praktický a vydrží vám po dlouhá léta.


Přečtěte si také