Vánoce

13. prosince 2022 11:30

Simona Sedláčková

Duhové Vánoce jsou pro všechny, kteří se nemohou rozhodnout pro jednu barvu dekorací

Někteří lidé mají své vánoční dekorace a jejich barevné ladění rozmyšlené dávno před začátkem adventu, ale jsou mezi námi i milovníci všech barev, kteří se rozhodovat nechtějí. A právě pro ně bude nejlepší řešení vytvořit si Vánoce v barvách duhy.

Pamatujete na Vánoce našeho dětství? Na stromku visely ozdoby všech barev a nikdo neřešil žádné trendy a styly. A všichni na naše dětsky barevné svátky vzpomínáme. Tak se klidně vraťte do dětství a využijte celou paletu barev, ať máte zase ty pravé veselé Vánoce.

Ale jde to i jinak…

Vytvořte si Vánoce duhové, které budou nečekaně elegantní a přitom krásně barevné. Budete potřebovat velké množství nejlépe jednobarevných ozdob, aby přechody jednotlivých barevných pater skutečně vynikly, ale výsledek bude stát za to.

Vánoční věnce a girlandy

Pokud si netroufáte rovnou na celý stromek, vyzkoušejte si své schopnosti barevného ladění na vánočním věnci nebo na girlandě z větví jehličnanů. Nezapomeňte, že se musíte rozhodnout, jestli využijete chladnou paletu barev nebo teplou. Chladné jsou všechny barvy, které v sobě mají příměs bílé a hodí se k nim stříbrná, a v teplých barvách zase najdete odstíny nažloutlé a jako doplněk k nim patří barva zlatá. Ale ani vesele barevný věnec bez přísných barevných přechodů nevypadá špatně!

Hlavně jednoduše, složité tvary nechte méně barevným dekoracím

V duhových barvách si můžete vytvořit i jednoduché dekorace, které budou efektní právě díky zvolené barevnosti. Obyčejné kornouty z dekoračních papírů se jednoduše promění ve vánoční pohádkový les.

Pro barevný styl Vánoc můžete výborně využít i papírové skládanky origami. Připravte si pro začátek obyčejné školní barevné papíry a dejte se do skládání, klidně i s dětmi. Některé skládanky jsou docela snadné na výrobu.

Na jednoduché střapaté stromečky zase můžete použít například barevnou plst, se kterou se velmi dobře pracuje, nebo si navlékněte ozdoby z barevných dřevěných korálků.

Nápady pro méně odvážné

Chcete si jenom vyzkoušet, jestli se k vám barevné dekorace budou hodit? Takovou malou zkouškou můžou být větve jehličnanů ve váze, ozdobené barevnými vánočními kouličkami, ale pěkně budou vypadat i holé větve opadaných stromů listnatých.

Pro začátek si můžete pořídit i jen pár vánočních ozdob na stromek, které na sobě budou mít celou paletu barev. Tak co, líbí?

Zdroj: redakce Prima Living, autorský článek


Přečtěte si také