Bydlení

11. června 2015 05:30

Klára Beščecová

Exkluzivní prostor pro výjimečný den: Svatební kaple ve tvaru stuhy

Svatební den rozhodně patří mezi mimořádné momenty v lidském životě. Aby byl tento den skutečně neobyčejný, postavili v Japonsku jedinečnou kapli.

Nadcházející novomanželé si často přejí udělat svatební den jedinečným a zapamatovatelným. Jednou z cest, jak dosáhnout toho, aby si tento den pamatovali všichni přítomní, je volba originálního místa, kde celý obřad proběhne.

Genius loci, duch místa, je v každém případě důležitým elementem takové významné události. Specifická atmosféra zkrátka dokáže vyvolat intenzivní emoce a zážitek ještě umocní. Tímto způsobem uvažovali i architekti z tokijského studia Hiroshi Nakamura & NAP, když navrhovali netradiční svatební kapli s názvem Ribbon Chapel (kaple Stuha).

Kaple byla roku 2013 postavena v Japonsku na pobřeží Vnitřního moře v těsné blízkosti klidné zalesněné oblasti. Vysoké stromy vyhnaly i stavbu samotné kaple do pozoruhodné výšky, aby se svatebčané a jejich hosté mohli těšit z panoramatického výhledu na ostrůvky rozeseté v moři.

Tvar stuhy byl vybrán záměrně. Umožňuje totiž ladně propojit do pomyslné spirály dvě točitá venkovní schodiště. Každé z nich může při obřadu posloužit jako symbol oddělených cest nevěsty a manžela, které se po vystoupení na vrchol nad obřadní prostor spojí v jednu.

Do vnitřního prostoru o rozloze 80 m² proniká velké množství denního světla skrze vysoké prosklené stěny, které obklopují celý obřadní sál. Díky tomu je v prostoru jen minimum umělého osvětlení, jež v případě potřeby obstarají bodová světla zapuštěná do spirálovité stropní konstrukce.

Klára Beščecová

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Japonsko kaple stuha Vnitřní moře

Přečtěte si také