Bydlení

15. května 2015 05:45

Klára Beščecová

První záběry: Takhle budou bydlet sportovci na ZOH v roce 2018

Pojďte se podívat na hotelový komplex, v němž budou ubytováni sportovci, kteří pojedou za 3 roky na zimní olympiádu do Jižní Koreje.

Pořadatelem následujících zimních olympijských her, které se budou konat v roce 2018, je Jižní Korea. Ta se o uspořádání her ucházela již v letech 2010 a 2014, v obou případech však musela ustoupit, nejprve Vancouveru, pak Soči.

V roce 2018 bude probíhat 23. zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu. A už nyní se Jihokorejci intenzivně připravují na nával sportovců a jejich fanoušků. V tuto chvíli řeší otázku, kde očekávanou masu lidí vlastně ubytovat... Před několika dny proto architekti z Planning Korea představili vzhled nového hotelového resortu, jenž během konání her nabídne k ubytování 946 pokojů. Budou umístěny v hotelovém komplexu, rozléhajícím se na pozemku o rozloze téměř 30 000 m² v těsté blízkosti přístavu a hor.

Sportovní haly budou na dosah ruky

Hotel vybudují na východním pobřeží Korejského poloostrava v jednom z hostitelských měst Kangnung. Pouhých 5 km od hotelu začnou přístí rok vyrůstat sportovní haly, kde budou v průběhu olympiády probíhat závody v halových sportech.

Budova hotelu se skládá ze dvou věží. Jedna se tyčí po pravé, druhá po levé straně. Věže jsou propojeny křížícími se a zkosenými stěnami do podoby ležaté osmičky. Architekti tím chtěli dosáhnout rozmanitého panoramatického výhledu z interiéru hotelu. Hosté se díky tomu budou moci z většiny pokojů kochat pohledem do hor, na blízké jezero i na moře. A moře sehrálo v designu stavbu ještě další roli. K volbě tvaru smyčky architekty totiž prý přivedl plankton a způsob, jakým se shlukuje do tvarově podobných uskupení.

U supermoderního hotelu se najde i trocha tradice

Hosté si budou moci užít hotelový bazén, který je neopomenutelnou součástí resortu. Dále tu budou moci najít několik nízkopodlažních budov před hlavní hotelovou halou. Jedná se o stavby typu hanok, což jsou tradiční jihokorejské domky, v nichž se zájemcům nabídnou restaurace a bary.

Klára Beščecová

Zdroj: Planning Korea

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek
Štítky Jižní Korea hotel Olympijské hry Soči Pchjongčchang Vancouver Zimní olympijské hry

Přečtěte si také