Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

První záběry: Takhle budou bydlet sportovci na ZOH v roce 2018

Pojďte se podívat na hotelový komplex, v němž budou ubytováni sportovci, kteří pojedou za 3 roky na zimní olympiádu do Jižní Koreje.
Vydáno: 15.05.2015
Z hotelu by měl být krásný výhled
Z hotelu by měl být krásný výhled Autor: Planning Korea
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pořadatelem následujících zimních olympijských her, které se budou konat v roce 2018, je Jižní Korea. Ta se o uspořádání her ucházela již v letech 2010 a 2014, v obou případech však musela ustoupit, nejprve Vancouveru, pak Soči.

V roce 2018 bude probíhat 23. zimní olympiáda v jihokorejském Pchjongčchangu. A už nyní se Jihokorejci intenzivně připravují na nával sportovců a jejich fanoušků. V tuto chvíli řeší otázku, kde očekávanou masu lidí vlastně ubytovat... Před několika dny proto architekti z Planning Korea představili vzhled nového hotelového resortu, jenž během konání her nabídne k ubytování 946 pokojů. Budou umístěny v hotelovém komplexu, rozléhajícím se na pozemku o rozloze téměř 30 000 m² v těsté blízkosti přístavu a hor.

Takhle se Korea chystá na ZOH 2018
Takhle se Korea chystá na ZOH 2018
Planning Korea

Sportovní haly budou na dosah ruky

Hotel vybudují na východním pobřeží Korejského poloostrava v jednom z hostitelských měst Kangnung. Pouhých 5 km od hotelu začnou přístí rok vyrůstat sportovní haly, kde budou v průběhu olympiády probíhat závody v halových sportech.

Hotel vybudují na východním pobřeží Korejského poloostrava
Hotel vybudují na východním pobřeží Korejského poloostrava
Planning Korea

Budova hotelu se skládá ze dvou věží. Jedna se tyčí po pravé, druhá po levé straně. Věže jsou propojeny křížícími se a zkosenými stěnami do podoby ležaté osmičky. Architekti tím chtěli dosáhnout rozmanitého panoramatického výhledu z interiéru hotelu. Hosté se díky tomu budou moci z většiny pokojů kochat pohledem do hor, na blízké jezero i na moře. A moře sehrálo v designu stavbu ještě další roli. K volbě tvaru smyčky architekty totiž prý přivedl plankton a způsob, jakým se shlukuje do tvarově podobných uskupení.

U supermoderního hotelu se najde i trocha tradice

Hosté si budou moci užít hotelový bazén, který je neopomenutelnou součástí resortu. Dále tu budou moci najít několik nízkopodlažních budov před hlavní hotelovou halou. Jedná se o stavby typu hanok, což jsou tradiční jihokorejské domky, v nichž se zájemcům nabídnou restaurace a bary.

Klára Beščecová

Zdroj: Planning Korea

Mohlo by vás zajímat:

Exotika je cítit na každém kroku

Pětihvězdičkový hotel na Bali postavili na okraji útesu

Cabin

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka

Finský hotel láká na sněhové safari

Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama