reklama

Dekorace z formiček a vykrajovátek vyrobíte snadno. Zkusíte věnce nebo omotávané ozdoby?

Simona Sedláčková
18. prosince 2019
Vůně vánočního cukroví už se vám line celým bytem, ale formičky ani vykrajovátka ještě neuklízejte! Pečlivě je vymyjte a dopřejte jim další využití na nejrůznějších dekoracích. Máme pro vás několik tipů na věnce na dveře, svícny i ozdoby na stromek.
reklama

Věnce a věnečky z formiček

Vánoční věnečky stihnete vyrobit i na poslední chvíli. Vykrajovátka na cukroví můžete jenom jednoduše svázat ksobě barevnou stužkou, formičky zase nalepte na polystyrenový základ tavnou pistolí.

Vánoční svíčky z vykrajovátek

Na výrobu vánočních svíček můžete využít zbytků barevných svíček, které roztavíte ve vodní lázni a nalijete do formiček. Využít můžete i vykrajovátka, jenom musíte počítat stím, že rozehřátý vosk dost teče. Vytvořte si nejprve malou loužičku roztaveného vosku, nechte maličko zatuhnout a vykrajovátkem vykrojte a nechte zatuhnout důkladně. Vložte knot, a pak teprve dolijte větší vrstvu roztaveného vosku.

Řetězy zvykrajovátek

Tahle práce vám půjde rychle od ruky. Vykrajovátka jednoduše navažte na delší stuhu a řetěz dozdobte třeba maličkými větvičkami zjehličnanů.

Omotávané ozdoby

Vykrajovátka na cukroví hustě omotejte zbytkem pletací příze, vyšívací bavlnkou nebo obyčejným provázkem. Komotávání můžete použít i tenké stužky.

Polepená vykrajovátka

Oblíbené lepicí pásky washi se prodávají vobrovském množství nádherných dezénů. Stačí si jen vybrat a lepit a polepovat…

Vykrajovátka jako ozdoby

Kovový materiálvykrajovátek ani nemusíte nijak zdobit a zakrývat, stačí dodat jen ozdobnou stužku na zavěšení na stromek.

Sílejte článek
Zobrazit komentáře ke článku
reklama