Vánoce

18. prosince 2019 14:00

Simona Sedláčková

Dekorace z formiček a vykrajovátek vyrobíte snadno. Zkusíte věnce nebo omotávané ozdoby?

Vůně vánočního cukroví už se vám line celým bytem, ale formičky ani vykrajovátka ještě neuklízejte! Pečlivě je vymyjte a dopřejte jim další využití na nejrůznějších dekoracích. Máme pro vás několik tipů na věnce na dveře, svícny i ozdoby na stromek.

Věnce a věnečky z formiček

Vánoční věnečky stihnete vyrobit i na poslední chvíli. Vykrajovátka na cukroví můžete jenom jednoduše svázat ksobě barevnou stužkou, formičky zase nalepte na polystyrenový základ tavnou pistolí.

Vánoční svíčky z vykrajovátek

Na výrobu vánočních svíček můžete využít zbytků barevných svíček, které roztavíte ve vodní lázni a nalijete do formiček. Využít můžete i vykrajovátka, jenom musíte počítat stím, že rozehřátý vosk dost teče. Vytvořte si nejprve malou loužičku roztaveného vosku, nechte maličko zatuhnout a vykrajovátkem vykrojte a nechte zatuhnout důkladně. Vložte knot, a pak teprve dolijte větší vrstvu roztaveného vosku.

Řetězy zvykrajovátek

Tahle práce vám půjde rychle od ruky. Vykrajovátka jednoduše navažte na delší stuhu a řetěz dozdobte třeba maličkými větvičkami zjehličnanů.

Omotávané ozdoby

Vykrajovátka na cukroví hustě omotejte zbytkem pletací příze, vyšívací bavlnkou nebo obyčejným provázkem. Komotávání můžete použít i tenké stužky.

Polepená vykrajovátka

Oblíbené lepicí pásky washi se prodávají vobrovském množství nádherných dezénů. Stačí si jen vybrat a lepit a polepovat…

Vykrajovátka jako ozdoby

Kovový materiálvykrajovátek ani nemusíte nijak zdobit a zakrývat, stačí dodat jen ozdobnou stužku na zavěšení na stromek.


Přečtěte si také