reklama

návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Ozdobte dětský pokoj vánočními řetězy. Zvládnou je vyrobit samy děti!

skrivaa , Vydáno: 03.12.2018
Zabavte děti výrobou vánočního řetězu.
Autor: istock.com Zabavte děti výrobou vánočního řetězu.
Jak zabavit děti o adventu? Nechte je nekonečně dlouho vyrábět ozdobné vánoční řetězy. Fantazii se meze nekladou! Společně pak jimi ozdobte pokojík, byt i stromeček.

reklama

Děti milují, když se mohou podílet na přípravě předvánočního mumraje. Pokud se vám pletou v kuchyni pod nohy a potřebujete se jich “zbavit”, aniž by dětská touha po pomáhání utrpěla, svěřte jim veledůležitý úkol: vyrobit kilometry vánočních řetězů, kterými společně ozdobíte byt nebo alespoň jejich pokoj!

1) Papírová klasika

Kdo by to neznal! Potřebujete barevné papíry, nůžky a lepidlo. Děti nastříhají papíry na proužky, stočí do očka, zalepí, provléknou… a znovu. Výhodou je, že papírový řetěz zvládnou udělat bez problémů i malinké děti, které tím na pár desítek minut určitě zabavíte!

Papírový řetěz jsme snad někdy vyráběli všichni.
Autor: istock.com Papírový řetěz jsme snad někdy vyráběli všichni.

2) Vystřihovací

Tohle už bude pro trochu zručnější ručky, ale určitě si děti vystřihovaný řetěz oblíbí. Působí jako kouzlo: složí papír, nakreslí šablonu a vystřihují. Z jednoho papíru je i několik stromků nebo vánočních skřítků. Jednotlivé díly se pak k sobě nalepí a použijí jako veselé vánoční girlandy v dětském pokoji nebo kdekoli chcete!

Vystřihovací řetěz chce trochu šikovnosti.
Autor: istock.com Vystřihovací řetěz chce trochu šikovnosti.

3) Maršmelounový

Maršmelouny jsou oblíbenou vánoční pochoutkou v anglosaských zemích, ale děti je milují i u nás. Maršmelouny buď můžete sníst nebo z nich o adventu udělat senzační řetěz. Budete potřebovat dlouhou pevnou nit a silnější vyšívací jehlu. Mladší děti mohou použít plastovou, maršmelouny jsou měkké, propíchnou je snadno. Jediný problém je v tom, aby více navlékaly a méně jedly!

Nalaďte se na vánoční atmosféru.
Autor: istock.com Nalaďte se na vánoční atmosféru.

4) Popcornový

Stejný příběh je řetěz z popcornu. Opět americký vynález, velice jednoduchý velice chutný a vděčný. Jehla se bude hodit ostřejší a připravte pod děti rovnou velký igelit, protože popcorn bude všude. Pro větší efekt můžete střídat popcorn s brusinkami nebo rozinkami.

Svíčka z včelího vosku.

DIY: Vyrobte si ekologické adventní svíčky z včelího vosku

Dřevěné ozdoby

DIY: Vyrobte si vánoční přírodní dekorace. Plastové letos nepofrčí

5) Perníčkový

Tady se musí do procesu zapojit babička nebo rodiče, prostě někdo, kdo je kovaný v pečení perníčků. Udělejte menší tvary, ať není řetěz moc těžký a nezapomeňte do perníčků udělat před pečením dírku na provléknutí!

Řetěz z perníčků vám možná moc dlouho nevydrží.
Autor: istock.com Řetěz z perníčků vám možná moc dlouho nevydrží.

6) Slaměný

Máte po babičce spousty slaměných ozdob? Vyrobte z nich jednoduše řetěz, který proložíte sušenými kolečky pomeranče, očky z režného provázku a sušenými křížalami nebo šiškami. Bude působit krásně rustikálně a připomene staré dobré časy, kdy Vánoce neznaly slovo “plasty”.

Slaměné ozdoby jsou nádherné.
Autor: istock.com Slaměné ozdoby jsou nádherné.

7) Háčkovaný

Tohle je práce spíš pro babičku, ale jestli v adventním maratonu děti často hlídá, může ona háčkovat a děti navlékat. Ostatně, proč by toto umění nemohla poslat zase o generaci dál? Stále jsou věci, které si prostě za peníze nekoupíme!

Háčkované ozdoby jsou nádherné.
Autor: istock.com Háčkované ozdoby jsou nádherné.

8) Šiškový

… nebo ořechový. Kterou variantu zvolíte? Základem je nasbírat menší šišky nebo neporušené skořápky vlašských ořechů a pomocí lepidla či tavicí pistole je přikurtovat na provázek do dlouhého řetězu. Pokud šišky a skořápky natřete předtím zlatou barvou a provázek zvolíte červený, výsledek bude na Vánoce skvělý!

Pozvěte na pomoc přírodu!
Autor: istock.com Pozvěte na pomoc přírodu!

Podívejte se na celou galerii originálních nápadů na vánoční řetězy.

(KU)

Další články:

Vyrobte si nádherné ozdoby, které nikdo jiný mít nebude.

DIY: Vyrobte si netradiční ozdoby na vánoční stromeček. Takové nikdo mít nebude!

Pomerančové vánoční vychytávky

Vyrobte si dekorace z pomeranče! Jak ho sušit a co z něj vytvořit?

reklama

Článek je zařazen v: adventní dekorace , dekorace , Vánoce , děti , DIY , advent , vánoční řetěz , kreativita

reklama

Přečtěte si také