Halloween v Česku

18. září 2019 06:02

Markéta Zídková

FOTONÁVOD: Vyřežte si krásnou dýni na Halloween!

Popadla vás letos chuť ozdobit si balkon, terasu či chodbu v domě vlastní legrační dýni? S chutí do toho! Ukážeme vám, jak dýni vyřezat, aby byl výsledek perfektní. Můžete zapojit i děti, mohou dýni vydlabat, vy si vezměte na starost práci s nožem.

Vyřezávání dýní na Halloween či svátek Dušiček sice pořád vnímáme jako svátek americký (i když původně pochází z Velké Británie), za poslední roky už u nás ale docela zdomácněl.

Uvidíte, že k vyřezání pořádně strašidelného obličeje nemusíte být žádný Michelangelo. Potřebujete k tomu pouze úzký ostrý nůž, černý fix a umělecké schopnosti na úrovni 2. stupně základní školy (případně, pokud si vážně nevěříte, opatřete si šablonu obrázku a něco ostrého se špičkou, kterým šablonu do dýně vyryjete).

A teď už slíbený návod, jak si krok za krokem vyřezat svou vlastní opravdovou halloweenskou dýni:

Jak vyřezané dýně co nejdéle uchovat?

Až budete mít hotovo, možná uvítáte pár tipů na to, jak udržet svůj výtvor co nejdéle čerstvý.

1. DezinfekcePokud nemáte malé děti, které budou dýni neustále otlapkávat a olizovat, postříkejte ji zevnitř i zvenku důkladně nějakým dezinfekčním prostředkem proti plísním (třeba tím, co používáte v koupelně). Nechte ho 20 minut působit a pak otřete.

2. VazelinaAbyste zabránili vysychání dýně, doporučuje se vytřít ji zevnitř a všude, kde jste do ní řezali, vazelinou.

3. TeplotaDůležitá je taky teplota, při které budete dýni uchovávat – samozřejmě čím nižší, tím lepší. Počítejte s tím, že krásná a čerstvá vám vydrží zhruba týden.

(kar)

Další halloweenské články:

Sdílejte článek

Přečtěte si také