Halloween v Česku

4. října 2019 08:00

Markéta Kašková

Největší halloweenské faily: Do výroby těchto dekorací se raději nikdy nepouštějte

Halloween k nám do České republiky prosakuje každým rokem více. Není divu, že mnoho dětí ho již považuje za svátek, který každým rokem slaví a připravují se na něj nejrůznějšími způsoby. Strašidelný svátek není jen o kostýmech, ale ovlivňuje mnoho dalších sfér činností. Jak to může dopadnout, když se nedaří přenést očekávání do reality? Mohou z toho vzniknout zajímavé výtvory.

Koláč ve tvaru dýně

Při svátcích, narozeninách a slavnostechse vždy na chvilku zrodí velký počet cukrářek, pečících expertek a kuchtíků samouků. Někdy to dopadne skvěle i bez velkého očekávání, jindy je právěočekávání vysoké a výsledek katastrofální. Zkrátka, každý den není posvícení. Ale někdo to stejně určitě sní.

Vydlabaná dýně sdužinou

Co se týče dlabání dýně, fantazii se meze nekladou. Není snad nikdo, kdo by alespoň jednou vživotě dýni nedlabal. Není to zrovna jednoduché, snažšíby bylo dlabat vodní meloun, ale co už. Pokud chcete dýni přidat originální detail například vpodobě zvracejícídužiny, může to vypadat hůř, než jste si vůbec dokázali představit.

DIY a inspirace zPinterestu

Tento odstavec by vydal za celý článek. Na různých internetových serverech najdeme nekonečně krásnou inspiraci úplně na všechno. Jednou zoblíbených kategorií je i výroba dekoracína Halloween. Zkuste například nabarvit dýni pomocí lepicí pásky a bílé barvy. Výsledek zaručeně oceníte.

Párkové mumie

A je to tady –listové těsto. Nikdy se nechová tak, jak bychom si přáli. A nikdy výsledek nebude vypadat stejně jako na internetu. Jen si vzpomeňte na croissanty, které se vám určitě nikdy nepovedlo upéct tak, jak jste chtěli. Listové těsto je zkrátka horor.

Mumie z látky

Tohle není dobrý nápad. Samo o sobě se jedná o celkem ošklivou dekoraci, která, když ji neposadíte kdalším halloweenským věcem, bude připomínat špatně zamotaný obvaz. Každopádně pokud se do podobné výzdoby pustíte, rozhodně nám zašlete fotografii konečnéhovýsledku.

Červíci zbrčka

Fuj! Domácí výroba želé bonbónů je špatný nápad jak na Halloween, tak po celý rok. Za prvé se výsledek bude pravděpodobně podobat fotografii napravo a za druhé bychom se báli experiment ochutnat. Rozhodně to ke kupovanémuželé z obchodu bude mít daleko.

Třpytivé dýně

Asi zcela nejhorší nápad na výzdobu dýní jsou třpytky,protože je budete mít absolutně všude – vjídle, vkoupelně, na záchodě, ve vlasech, na kartáčku, na obličeji, vposteli, bude se třpytit i váš pes a kolegové vpráci. Jen na těch dýních to držet nebude.

Tak vám přejeme pevné nervy a hodně zdaru při výrobě.

Další články:


Přečtěte si také