Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

GALERIE: Bydlete jako Harry Potter! Ve Skotsku nabízejí ubytování, které vypadá přesně jako z Bradavic

Fanoušci Harryho Pottera, zbystřete! Pokud v nejbližší době plánujete výlet, máme pro vás skvělý tip. Vydejte se do skotského Edinburghu a pronajměte si byt, ve kterém si budete připadat jako slavný kouzelník s jizvou na čele z pera J. K. Rowlingové. I obyčejní mudlové zde budou okouzleni!
Vydáno: 18.01.2018
Bydlete jako Harry Potter!
Autor: profimedia.cz Bydlete jako Harry Potter!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Zní to báječně, co říkáte? A ještě víc vás jistě potěší, že zmíněný apartmán s názvem Canongate Luxury Apartment se nachází přímo v rodném domě slavné spisovatelky J. K. Rowlingové. A pokud máte i vy stejné ambice jako ona, to by v tom byl sám Voldemort, aby vás právě tady neosvítil nápad na další veleúspěšnou kouzelnickou ságu. Kromě toho, že byt vypadá, jako by se nacházel přímo v bradavické škole čas a kouzel, navíc nabízí krásný výhled na Královskou míli, tedy sérii turisticky nejatraktivnějších ulic ve starém Edinburghu. To zkrátka určitě stojí za vidění!

Ložnice jako z Nebelvíru

V ložnici ve stylu pokojů nebelvírské koleje na vás čeká luxusní postel s nebesy, které dokáží vytvořit krásnou iluzi plovoucích svíček. Druhý, menší dvoulůžkový pokoj byl navržen tak, aby vypadal jako interiér Bradavického expresu, který Harryho a jeho přátele dovezl do Bradavic. Obývací pokoj je vybavený přesně ve stylu Nebelvíru. Fanoušci Zmijozelu by se tu tedy určitě měli mít na pozoru!

Na luxusní posteli se natáhnete mezi polštářky s erbem Nebelvíru. Foto: Na luxusní posteli se natáhnete mezi polštářky s erbem Nebelvíru. Foto: profimedia.cz

Navzdory historické budově, ve které se apartmán nachází, nabízí svým obyvatelům veškeré moderní technologie, na které jsme zvyklí. Soví poštu tu tedy potřebovat nebude, zato si dosyta užijete komfortu digitálních televizí, wi-fi, Playstationu 4 nebo Xboxu 1 – podle toho, které konzoli víc fandíte. 

Nábytek od samotné spisovatelky

Možná vás to překvapí, ale v bytě se dokonce nachází i psací stůl, který kdysi patřil přímo J. K. Rowlingové. Majiteli bytu se ho podařilo získat náhodou jen díky tomu, že syn restaurátora zmíněného nábytku chodil do stejné školy a třídy jako dcera slavné spisovatelky. Zkrátka dlouhý příběh! A to ještě není všechno. Dokonce i zrcadlo, které v bytě najdete, patřilo Rowlingové. Dokonce chtěla recyklovat své staré zábradlí a jeho části použít na výrobu zrcadlového rámu. Jak mystické!

Apartmán najdete v samém srdci Edinburghu a nachází se v rodném domě autorky Harryho Pottera. Foto: Apartmán najdete v samém srdci Edinburghu a nachází se v rodném domě autorky Harryho Pottera. Foto: Profimedia.cz

Zajímavou částí apartmánu je i kuchyně, která je zvláštní směsicí klasické moderního prostoru pro vaření (a praní) a starobylého nábytku, který na vás dýchne svou útulnou atmosférou. Nejsme si úplně jistí, jak se v Bradavicích vařilo a pralo, pro vás to ale tady bude úplná hračka. 

Majiteli bytu trvalo dlouhých sedm měsíců, než dal vybavení apartmánu kompletně dohromady. Dnes si jej můžete pronajmout kdykoli během roku za 150 liber za noc, tedy přibližně 4 300 korun.

Podívejte se na celou galerii bytu, který je zařízený podle Harryho Pottera. Stojí za to!

(mb)

Další články:

Přičarujte si domů romantiku.

Romantické bydlení nejen pro zamilované: Zařiďte si domov po vzoru anglického venkova

Komody jsou pro bruselský styl typické!

Stýská se vám po starých dobrých časech? Retro styl je v kurzu! Zařiďte si jím domov


Článek je zařazen v: interiér , inspirace , bradavice , domov , Harry Potter , kouzla
Reklama