Bydlení

18. ledna 2018 06:00

Tereza Javorová

GALERIE: Bydlete jako Harry Potter! Ve Skotsku nabízejí ubytování, které vypadá přesně jako z Bradavic

Fanoušci Harryho Pottera, zbystřete! Pokud v nejbližší době plánujete výlet, máme pro vás skvělý tip. Vydejte se do skotského Edinburghu a pronajměte si byt, ve kterém si budete připadat jako slavný kouzelník s jizvou na čele z pera J. K. Rowlingové. I obyčejní mudlové zde budou okouzleni!

Zní to báječně, co říkáte? A ještě víc vás jistě potěší, že zmíněný apartmán snázvem Canongate Luxury Apartment se nachází přímo vrodném domě slavné spisovatelky J. K. Rowlingové. A pokud máte i vy stejné ambice jako ona, to by vtom byl sám Voldemort, aby vás právě tady neosvítil nápad na další veleúspěšnou kouzelnickou ságu. Kromě toho, že byt vypadá, jako by se nacházel přímo vbradavické škole čas a kouzel, navíc nabízí krásný výhled na Královskou míli, tedy sérii turisticky nejatraktivnějších ulic ve starém Edinburghu. To zkrátka určitě stojí za vidění!

Ložnice jako z Nebelvíru

V ložnici ve stylu pokojů nebelvírské koleje na vás čeká luxusní postel snebesy, které dokáží vytvořit krásnou iluzi plovoucích svíček. Druhý, menší dvoulůžkový pokoj byl navržen tak, aby vypadal jako interiér Bradavického expresu, který Harryho a jeho přátele dovezl do Bradavic. Obývací pokoj je vybavený přesně ve stylu Nebelvíru. Fanoušci Zmijozelu by se tu tedy určitě měli mít na pozoru!

Na luxusní posteli se natáhnete mezi polštářky s erbem Nebelvíru. Foto: profimedia.cz

Navzdory historické budově, ve které se apartmán nachází, nabízí svým obyvatelům veškeré moderní technologie, na které jsme zvyklí. Soví poštu tu tedy potřebovat nebude, zato si dosyta užijete komfortu digitálních televizí, wi-fi, Playstationu 4 nebo Xboxu 1 – podle toho, které konzoli víc fandíte.

Nábytek od samotné spisovatelky

Možná vás to překvapí, ale vbytě se dokonce nachází i psací stůl, který kdysi patřil přímo J. K. Rowlingové. Majiteli bytu se ho podařilo získat náhodou jen díky tomu, že syn restaurátora zmíněného nábytku chodil do stejné školy a třídy jako dcera slavné spisovatelky. Zkrátka dlouhý příběh! A to ještě není všechno. Dokonce i zrcadlo, které vbytě najdete, patřilo Rowlingové. Dokonce chtěla recyklovat své staré zábradlí a jeho části použít na výrobu zrcadlového rámu. Jak mystické!

Apartmán najdete v samém srdci Edinburghu a nachází se v rodném domě autorky Harryho Pottera. Foto: Profimedia.cz

Zajímavou částí apartmánu je i kuchyně, která je zvláštní směsicí klasické moderního prostoru pro vaření (a praní) a starobylého nábytku, který na vás dýchne svou útulnou atmosférou. Nejsme si úplně jistí, jak se vBradavicích vařilo a pralo, pro vás to ale tady bude úplná hračka.

Majiteli bytu trvalo dlouhých sedm měsíců, než dal vybavení apartmánu kompletně dohromady. Dnes si jej můžete pronajmout kdykoli během roku za 150 liber za noc, tedy přibližně 4300 korun.

Podívejte se na celou galerii bytu, který je zařízený podle Harryho Pottera. Stojí za to!

(mb)

Další články:


Přečtěte si také