Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Romantické bydlení nejen pro zamilované: Zařiďte si domov po vzoru anglického venkova

Milujete zamilované filmy Rosamunde Pilcher, které vás vezmou na anglický venkov do romantického Cornwalu? Tak zahalte i svůj domov do něžné romantiky a nechejte se unést nedbalým kouzlem starých designových kousků, čajem o páté s mlékem, slušivým kárem, hořícím krbem a barvou nazlátlé brandy.
Vydáno: 21.10.2017
Přičarujte si domů romantiku.
Autor: istock.com Přičarujte si domů romantiku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vítejte v kuchyni

Na podlaze na venkovském sídle či v prastarém domku leží staré dobré parkety, dubové a léty omšelé prkna či keramické dlaždice. Zkrátka nic moderního a zároveň ryze přírodního. V současné době ale můžete sáhnout po vinylové podlaze s věrnou strukturou dřeva, také dlažba již slušivě kopíruje tyto materiály.

Kuchyňská linka překvapí jantarovou, karamelovou, medovou či smetanovou barvou dřeva spolu s vyřezávanými prvky a tepanými nebo keramickými úchyty. Fantasticky na oko působí také skříňky, které mají jakoby proplétané tělo dvířek z ratanu tvořící mřížku nebo je zdobené mozaikou z různě barevných skleněných střípků volně přecházející v obrazce. Pracovní linku v zásadě tvoří kámen, máte-li omezený rozpočet, opět se nabízí jeho imitace, popřípadě pracovní deska e dřevěným reliéfem působící venkovsky. Máte doma skříňky a celkově kuchyň laděnou do tmavších zemitých odstínů? Odpíchněte barvu pracovní desky tím, že ji pořídíte o několik odstínů světlejší.

Vsaďte na stylový odsavač par, retro sporák, na konstrukci zavěste vaše zbožňované měděné nádobí vyleštěné do vysokého lesku, ušijte si utěrky i chňapku či závěsy v káru. Police naplňte proutěnými boxy, kam ukryjete koření, ručně psané recepty předávané z generace na generaci. A pokud máte místa na rozdávání, taková pec na chleba a zároveň na pizzu by v této místnosti poutala zraky na maximum.

Obývací pokoj: tady bydlí útulnost

Kožená sedačka v odstínu mléčné čokolády s dřevěnou  konstrukcí, stěny zdobené tapetou nebo obložené dřevem ve vás umocní pocit tepla. V hlavní roli figuruje nábytek z tmavého dřeva, na stolku se producírují lampičky s textilními stínítky, aby do zasmušilého anglického nečasu, co panuje za okny, vnesly trochu jiskrného světla.

Do romantického interiéru patří pohodlné sedačky a polštáře.
Autor: istock.com Do romantického interiéru patří pohodlné sedačky a polštáře.

Vyrazte také do bazarů, projděte vetešnictví a vyhlaste pátrání po pohodlném ušáku ve velikosti XXL, ve kterém prožijete nespočet podzimních večerů v dobré společnosti s knihou Na větrné hůrce od Emily Brontë. A jakmile ji přelouskáte, přesedlejte na Pýchu a předsudek a skvělou Jane Austen.  Pak si smlsněte třeba na románu Sherlock Holmes od Arthura Conana Doyla, který dřív, než začal psát knihy, fušoval do medicíny jako lékař.

Okna nezdobte záclonami, skvěle postačí sametové závěsy, které převážete hedvábnou stužkou. Volte smaragdovou, fialovou, vínovou nebo velbloudí barvu.

Sundejte záclony, aby k vám mohlo proniknout co nejvíce světla. Foto: Sundejte záclony, aby k vám mohlo proniknout co nejvíce světla. Foto: istock.com

Nezapomínejte ani na plamínek svíčky, ten ukryjte do luceren a svítidel všeho druhu a samozřejmě nesmí chybět ani kompletní servírovací set z porcelánu na tolik oblíbený čaj o páté s mlékem. Intenzivní tóny černého čaje budou daleko jemnější. A pokud tomuto mléčnému nešvaru neholdujete, vychutnejte si Brity milovaný earl grey s kapkou citronu.

Pozornost věnujte také výběru lustru, moderní svítidla jsou pro vás tabu. Vy se natáhněte po zdobných závěsných alternativách se záplavou efektních prvků, jako jsou barevná sklíčka, zdobné tepání či zmrzlé krystalky budící dojem křišťálu.

Máte doma krb? Pak si na jeho krbovou římsu neváhejte vyskládat suvenýry z cest, dřevěná polínka uschovejte do proutěného košíku a pár kroků před něj položte huňatou ovčí houni, ať můžete se vším pohodlím utápět zrak v tančících plamenech.

Pár tipů s anglickým akcentem

 ♥   Do ložnice situujte manželské dvoulůžko s polstrovaným čelem. Neměl by chybět ani zdobně vyřezávaný toaletní stůl, který se stanete útočištěm pro flakony parfémů, líčidel a tělových olejů.

Neváhejte investovat do ložnice. Je to nejdůležitější místo u vás doma. Foto: Neváhejte investovat do ložnice. Je to nejdůležitější místo u vás doma. Foto: istock.com

♥    Bydlíte na venkově a rádi byste jeho exteriér pojali v anglickém stylu? Vsaďte na fasádu poskládanou z menších cihliček v odstínu terakoty. Zapomenout nemůžeme ani na plazící se břečťan.

♥    Kovové oblouky nechejte popínavým růžím, ať konají svou slušivou práci.

♥    Hitem jsou také zimní zahrady, terasy či zahradní altánky, kde můžete posedět s přáteli, nebo se pustit do malování působivé krajinky přímo na malířské plátno.

Načerpat stylovou inspiraci můžete z romantických filmů známé spisovatelky Rosamude Pilcher, a to každý den v 10.00 na Primě. Popřípadě si se mrknout online na www.iprima.cz

Nezapomeňte na květiny a dekorace. Foto: Nezapomeňte na květiny a dekorace. Foto: istock.com

(lz)

Další články:

Zařiďte si domov v anglickém stylu.

Bydlení ve stylu staré dobré Anglie: Nestřídmé a dekorativní, přesto podmanivě kouzelné

Nebylo by krásné bydlet v takovémhle bytě?

Bydlete jako na zámku. Francouzský styl je jednoduchý a přitom bohatý

Dřevo je zásadní materiál v ruském stylu bydlení.

Bydlení v ruském stylu: Teplé dřevo, vyřezávané ornamenty a bohaté květiny. Zamilujte se do romantiky à la Rusko

Nebojte se modré, vůbec nemusí být studená

INSPIRACE: Interiér nabitý barvami nemusí vypadat jako z cirkusu. Zkuste to i vy!

 

Interiéry podle světových návrhářů.

Chcete dechberoucí bydlení? Vykouzlete luxusní interiér podle taktovky slavných návrhářů

Článek je zařazen v: láska , dekorace , interiér , bydlení , inspirace , ložnice , romantika , útulný domov
Reklama