Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat

reklama

Gigantické pletení je fenoménem. Upleťte si tak třeba přehoz na postel nebo deku

Pletení s obyčejnými jehlicemi je nuda. Vemte trubky z PVC a upleťte si třeba deku.
Vydáno: 16.11.2015
Pletení na obřích jehlicích
Autor: www.ripleys.com Pletení na obřích jehlicích

S nadcházejícím podzimem je zase čas sáhnout do svých zásob přízí, vzít pletací jehlice nebo háček a něco pěkného vytvořit. Dětem se bude hodit nová čepice, muži nová šála, nějakou maličkostí můžete obdarovat i kamarádky. Že vám přijde pletení příliš titěrné? V tom případě vám představujeme nový trend – gigantické pletení. Ač ženy pletoucí obrovskými jehlicemi vypadají trošku jako blázni, do jejich výtvorů se na první pohled zamilujete.

Pletení na obřích jehlicích však má své limity - čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější.
Autor: www.ripleys.com Pletení na obřích jehlicích však má své limity - čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější.

Pletařek, které místo jehlic používají trubky, je na světě několik. Jednou z nich je i Američanka Laura Bireková z Los Angeles, která údajně tento způsob vymyslela. Když se jí do ruky dostala surová vlna, rozhodla se, že si z ní něco vytvoří. Nejprve si vytvořila klubíčka příze o velikosti gymnastického míče. Nemohla však najít vhodné nástroje, protože přízi o takové síle běžnými jehlicemi nezvládnete. „Šla jsem do obchodu a koupila násady na košťata, ale i ty byly příliš malé. Nakonec jsem si udělala pletací jehlice z PVC trubek, které jsou jeden a půl metru dlouhé,“ vybavuje si Bireková. Obřími jehlicemi nyní plete Laura gigantické deky.

Nejprve si vytvořila klubíčka příze o velikosti gymnastického míče.
Autor: www.ripleys.com Nejprve si vytvořila klubíčka příze o velikosti gymnastického míče.

Dalšími propagátorkami tohoto stylu jsou Amalia Chimerová či Christien Meindertsmová. Proces pletení vypadá na první pohled velmi náročně, na druhou stranu řady rychle přibývají. Pletení na obřích jehlicích však má své limity – čím více máte hotovo, tím jsou jehlice těžší a manipulace s nimi obtížnější.

Pokud se rozhodnete si uplést vlastní deku, narazíte pravděpodobně na problém – surová vlna, která je potřeba k upletení gigantických dek, není na českém trhu k sehnání. A tak si můžete materiál na výrobu objednat ze zahraničí nebo si jej připravit vlastnoručně. Místo vlny lze použít i dakron, či dokonce nastříhané proužky fleecu, deka však bude vypadat trošku jinak než na obrázcích.

Gigantické pletení

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Pelíšek vaši mazlíčci ocení

NÁVOD: Udělejte kočce pelíšek ze starého svetru

Tenhle lustr si snadno vyrobíte i sami

Návod na úžasný lustr z plastových lžiček. Vypadá jak artyčok

Nemusíte předělávat celý byt, stačí pár stylových doplňků

Vintage styl: Udělejte si domov útulnější


Článek je zařazen v:

reklama