Bydlení

17. července 2015 06:00

Markéta Zídková

Inspirace: Dokázali maximálně využít prostor malého bytu. Díky šikovné rekonstrukci

Profesionální rekonstrukce zhodnotila prostor bytu.

Mnohostranně využitelný prostor nabízí díky šikovné rekonstrukci jeden byt na Tchaj-wanu. Ne náhodou jdeme pro příklad právě do asijské metropole Tchaj-peje, kde nouze o životní prostor přiměla architekty hledat zvláště důmyslná řešení.

O tom, jak těžké je získat z prostoru maximum, výmluvně svědčí inzeráty na realitních serverech. Fotografie bytů s amatérsky změněnými dispozicemi odhalují obytná bludiště tvořená nesmyslnými příčkami a malými, těžko přístupnými tmavými místnostmi.

Veselejší pohled je na dílo, kde ruku řemeslníků vedl architekt nebo designér. Takovým příkladem je i jeden prudce modernizovaný byt s variabilním prostorem na Tchaj-wanu.

Studio AworkDesign jej navrhlo pro mladý manželský pár, který kladl důraz právě na uspořádání dovolující účelně využít každý metr prostoru.

Snaze designérů o moderní výraz interiéru vycházela budova vstříc velkými okny. Dostatek denního světla v obývacím pokoji dovolil sáhnout po kontrastním tmavém nábytku. Zrekonstruovaný byt díky částečně vybouraným příčkám působí jako loft a převažující paleta umírněných tónů hnědé a šedé v kombinaci s bílou dodávají bytu na decentní atmosféře.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také