Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Reklama

Inspirace: Kuchyně v podkroví jsou útulné a mohou být i obrovitánské!

Podkroví bývávalo dost často nevyužívanou částí stavby. S moderními materiály se ale daří i pod střechou vybudovat pěkné bydlení.
Vydáno: 31.08.2015
Strohost zařízení této kuchyně skvěle rozbíjejí poctivě zrenovované trámy.
Strohost zařízení této kuchyně skvěle rozbíjejí poctivě zrenovované trámy. Autor: Ukapra.com
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Už netrpí přílišným horkem ani zimou a šikmé stěny dodávají prostoru nezaměnitelnou atmosféru. Ovšem k správnému obydlí patří i kuchyně a v podkroví jim to nečekaně sluší. Jen se podívejte!

Kuchyň v podkroví nebývá tak častý jev. Dnes se ale ve městech objevují půdní byty jako houby po dešti, a tak je přirozené, že nějaká ta kuchyňka se tam zkrátka také musí vejít. Když je správně umístěná, vytváří nezaměnitelné zátiší, které pod střechou může mít i znatelné výhody.

Kuchyň jako malý ostrůvek ve velkém obytném prostoru. I to lze.
Kuchyň jako malý ostrůvek ve velkém obytném prostoru. I to lze.
Home-designing.com

Stačí připomenout osvětlení pracovní desky. Máte-li totiž okno na zešikmené stěně nad hlavou anebo těsně nad pracovní deskou, získáte neuvěřitelně vydatný zdroj přirozeného denního světla. Takové osvětlení vám ve dne nejen ušetří spoustu energie za svícení, ale také prospěje vašim očím.

Tam, kde jsou i střešní okna přivádějící dostatek denního světla, se nemusíte v kuchyni bát ani tmavých barev.
Tam, kde jsou i střešní okna přivádějící dostatek denního světla, se nemusíte v kuchyni bát ani tmavých barev.
Home-designing.com

Další výhodou vaření pod střechou je odvod tepla a zplodin. Jednak to nemáte daleko ke komínu a motor digestoře rychle odvětrá nepříjemné pachy a jednak, pokud je kuchyň uprostřed obydlí, pomůže v chladnějších měsících s vytopením okolního prostoru. Zbytkové teplo z vaření pomůže se zkrácením výdajů za otop.

Nejviditelnější je ale u kuchyní v podkroví jejich estetický přínos. Prostory pod střechou jsou pro každého interiérového architekta velkou výzvou. Jen si projděte pár uskutečněných projektů v naší galerii a uvidíte, že si s kuchyněmi v podkroví dokázali v každém z bytů pěkně pohrát.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Tady už nikdo nepochybuje, že se ocitl v moderním prostředí. Ovšem citlivě připomínajícím vše, co dřívější období ozdobného i účelného dokázalo do prostoru kuchyně včlenit.

INSPIRACE: Vintage kuchyně dýchají teplem

Srovnejte si před a po

Proměna: Z tmavé malé kuchyně se vyloupla tahle kráska

Kuchyně je ideálním místem pro rozvíjení motoriky a objevování nových věcí. Pusťte do ní svoje dítě.

Vařím jako máma aneb Jak pustit děti do kuchyně


Článek je zařazen v:
Reklama