Kuchyně

3. února 2017 11:33

Markéta Zídková

Proměna: Z tmavé malé kuchyně se vyloupla tahle kráska

Napadlo by vás, že v této kuchyni zůstal vesměs původní nábytek, jen je nově natřený? Rekonstrukce tak nestála mnoho peněz, přitom se kuchyně zcela proměnila.

Renovace starého nábytku může mít šokující účinek. Původní místo člověk nepoznává a nechce věřit, že to je ta stará omlácená skříňka nicneříkající nažloutlé barvy nebo nahnědlá laminátová kuchyňská linka. K renovaci se nabízejí různé postupy: Starou laminátovou skříňku můžete přelepit novou tapetou, masivnější dřevotřísku lehce osmirkovat a natřít. Pokud máte nábytek ze dřeva – máte v podstatě vyhráno: sundáte původní nátěr a pak se vaší kreativitě meze nekladou. Manželé Wynand a Ilode Myburghovi z malého městečka Caledon v Jihoafrické republice se nastěhovali do starého domu, který začali postupně renovovat.

Ze staré a tmavé kuchyně se stal prostor, kde by nám nevadilo trávit dlouhé dny i večery.

Jako první přišla na řadu kuchyně. Wynand omlátil starý obklad, společně osmrkovali starý nátěr z hnědých skříněk a nově je natřeli na bílo s mírnou patinou ve stylu vintage a pořídili nové úchyty. Místnost vymalovali na bílo, aby byla opticky větší, nově obložili obkladem. Ilode vymyslela v jedné části místnosti bílo-šedou tapetu se svislými pruhy, která do kuchyně vnáší francouzský šarm. A přibylo útulné posezení s lavicí.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:


Přečtěte si také