Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Inspirace pro vánočně naladěná okna

Hřejivá atmosféra vánočních oken.
Vydáno: 16.12.2015
Stačí pár větviček chvojí, šišky, stuha a několik pozlacených ozdob a máte vánoční výzdobu hotovou
Autor: Abedofroses.com Stačí pár větviček chvojí, šišky, stuha a několik pozlacených ozdob a máte vánoční výzdobu hotovou
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Vánoční období patří k těm nejslavnostnějším, která během roku prožíváme. Takové mimořádné okamžiky si zaslouží i nevšední výzdobu. Stačí pár jednoduchých nápadů a ozdob a je hotovo. Stranou takového zdobení nemusí zůstat ani okna. Ba právě naopak.

Jak se říká o lidském oku, že je oknem do duše, tak i prosté okno se často proměňuje v pomyslné kukátko do našich domovů. Záclony sice brání bystrozrakému šmejdění kolemjdoucích a sousedů odnaproti, ale proč nezviditelnit třeba naši radost z přicházejících Vánoc, z toho, jakou péči věnujeme svátkům, které nám připomínají pospolitost rodiny a rozjímání nad prostým bytím?

Možností, jak si okno, parapet i třeba truhlík na zdi před oknem vánočně ozdobit, je mnoho. Liší se snad jen tím, že ty venkovní ozdoby by měly vydržet i různé rozmary počasí. Třeba truhlík, který v zimním období vypadá jako smutná zavěšená krabice, ožije několika snítkami chvojí a případně přidanou trvanlivou ozdobou, jmelím a několika šiškami se stuhou.

Jak málo stačí a originální okenní výzdoba je hotova
Autor: Lushome.com Jak málo stačí a originální okenní výzdoba je hotova

Uvnitř na parapetu máme pak širší výběr možností zkrášlení. Přírodními materiály počínaje (chvojí, klacíky, šišky, ořechy, sušené květiny a ovoce) a poctivě vyrobenými dřevěnými a skleněnými ozdobami, svíčkami a třeba i vlastnoručními perníčky konče.

Koupit si můžete rovněž různé nálepky na sklo, více- i jednobarevné. Okna lze zkrášlit i malými vitrážemi. Radost ale bude jistě mnohem větší, když si takové ozdoby vyrobíte třeba se svými ratolestmi sami! Jak krásné dovedou být i jednoduché papírové ozdoby, které například v podobě vloček alespoň trochu nasimulují skutečné bílé Vánoce, je někdy k nevíře.

Zapomenout ovšem nemůžeme ani na svítící ozdoby a řetězy. Vězte, že čím jsou jednodušší a méně blikající, tím více umí slavnostně naladit. Příjemnou atmosféru vytvoří rovněž jednoduchý elektrický víceramenný svícen. K dostání jsou ale i svítící stromečky, hvězdy a mnoho dalších tvarů.

Vyzdobit si byt a okna dokáže každý, stačí tomu věnovat jen trochu času a užívat si radost z tvoření. Pár inspirativních možností na vánoční dekorace oken a prostoru kolem vám přinášíme v naší galerii. Kterému obrázku je to vaše nazdobené okno nejvíc podobné?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Červená a zelená, to je klasika

10 tipů, jak prostřít vánoční tabuli

Místo smrčku či jedličky

Co takhle pryšec jako vánoční stromek?

Předvánoční úklid

Uklízejte odshora dolů aneb Jak přežít vánoční úklid

Článek je zařazen v:
Speciály:
Reklama