Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama
Bydlení

Inspirace pro vánočně naladěná okna

Hřejivá atmosféra vánočních oken.
Vydáno: 16.12.2015
Stačí pár větviček chvojí, šišky, stuha a několik pozlacených ozdob a máte vánoční výzdobu hotovou

Vánoční období patří k těm nejslavnostnějším, která během roku prožíváme. Takové mimořádné okamžiky si zaslouží i nevšední výzdobu. Stačí pár jednoduchých nápadů a ozdob a je hotovo. Stranou takového zdobení nemusí zůstat ani okna. Ba právě naopak.

Jak se říká o lidském oku, že je oknem do duše, tak i prosté okno se často proměňuje v pomyslné kukátko do našich domovů. Záclony sice brání bystrozrakému šmejdění kolemjdoucích a sousedů odnaproti, ale proč nezviditelnit třeba naši radost z přicházejících Vánoc, z toho, jakou péči věnujeme svátkům, které nám připomínají pospolitost rodiny a rozjímání nad prostým bytím?

Možností, jak si okno, parapet i třeba truhlík na zdi před oknem vánočně ozdobit, je mnoho. Liší se snad jen tím, že ty venkovní ozdoby by měly vydržet i různé rozmary počasí. Třeba truhlík, který v zimním období vypadá jako smutná zavěšená krabice, ožije několika snítkami chvojí a případně přidanou trvanlivou ozdobou, jmelím a několika šiškami se stuhou.

Jak málo stačí a originální okenní výzdoba je hotova
Jak málo stačí a originální okenní výzdoba je hotova
Lushome.com

Uvnitř na parapetu máme pak širší výběr možností zkrášlení. Přírodními materiály počínaje (chvojí, klacíky, šišky, ořechy, sušené květiny a ovoce) a poctivě vyrobenými dřevěnými a skleněnými ozdobami, svíčkami a třeba i vlastnoručními perníčky konče.

Koupit si můžete rovněž různé nálepky na sklo, více- i jednobarevné. Okna lze zkrášlit i malými vitrážemi. Radost ale bude jistě mnohem větší, když si takové ozdoby vyrobíte třeba se svými ratolestmi sami! Jak krásné dovedou být i jednoduché papírové ozdoby, které například v podobě vloček alespoň trochu nasimulují skutečné bílé Vánoce, je někdy k nevíře.

Zapomenout ovšem nemůžeme ani na svítící ozdoby a řetězy. Vězte, že čím jsou jednodušší a méně blikající, tím více umí slavnostně naladit. Příjemnou atmosféru vytvoří rovněž jednoduchý elektrický víceramenný svícen. K dostání jsou ale i svítící stromečky, hvězdy a mnoho dalších tvarů.

Vyzdobit si byt a okna dokáže každý, stačí tomu věnovat jen trochu času a užívat si radost z tvoření. Pár inspirativních možností na vánoční dekorace oken a prostoru kolem vám přinášíme v naší galerii. Kterému obrázku je to vaše nazdobené okno nejvíc podobné?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Červená a zelená, to je klasika

10 tipů, jak prostřít vánoční tabuli

Místo smrčku či jedličky

Co takhle pryšec jako vánoční stromek?

Předvánoční úklid

Uklízejte odshora dolů aneb Jak přežít vánoční úklid

Reklama
Článek je zařazen v:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama