Bydlení

26. června 2015 06:00

Klára Beščecová

Inspirace: Projděte si 20 kouzelných ložnic ve stylu vintage

Není nad dobrý spánek. A kdo si chce opravdu odpočinout, myslí důkladně při zařizování bytu také na ložnici. Všelijaké zdravotní matrace ale nyní necháme stranou. Zveme vás na návštěvu 20 ložnic, které dávají jasně najevo, že jim není cizí spojit staré a nové do harmonického celku.

Probudit se po vydatném spánku a být obklopen tím, co mám rád a vyvolává ve mě příjemné pocity, je nesmírně prospěšné nejen pro nás, ale i pro naše okolí. Dobrou náladu a spokojenost přenášíme i na něj. Proto je tak důležité zařídit i ložnici pěkně a scitem pro to, co se nám líbí.

Čím víc se nám do života vkrádá spěch a moderní technologie, tím začíná člověk více toužit po něčem, co by mu připomínalo klidné chvíle, dobu, kdy bylo na vše víc času. I to je jeden zdůvodů, proč se dnes vracíme ke starým věcem. Objevil se tak nový styl nazývaný vintage, který vychází právě ze starobylých slohů a stylů.

I když nejlepší je jistě využít při zařizování bytu něco se skutečnou historií, najít takové věci bývá potíž. Spoustu starého nábytku a dalších předmětů už lidé vyhodili. Zbývá se tedy podívat po bazarech anebo využít nabídku obchodů, kde nabízí sice nově vyrobený nábytek, ale ve starém stylu a mnohdy i suměle vytvořenou patinou.

Podívejte se tedy, jak vypadají ložnice, kde se uvelebily postele, nábytek a další praktické i ozdobné předměty inspirované nejrůznějšími dobovými módními styly. Jak by vám bylo, probudit se právě tady?

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Sdílejte článek

Přečtěte si také