Bydlení

6. září 2017 13:16

redakce Prima Zoom

INSPIRACE: Vytvořte klučičí dětský pokoj podle představy vašeho syna! Nebojte se zavěsit i houpačku

Jak zařídit pokoj pro malou princeznu jsme si již ukázali. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na pořádné kluky.

Ať už jsou to sportovní fanoušci nebo preferují počítačové hry, každý kluk chce pokoj podle svých snů a přání. U malých chlapců je snad jejich styl ještě rozdílnější než u dívek, kde je skoro vždy jistotou růžová barva. Mladí pánové fandí rozdílným fotbalovým týmům nebo hrají úplně jiné sporty. Mohou se věnovat například i počítačovým hrám nebo lepit modely letadel. Jak chlapec naplňuje svůj volný čas, tak by měl být stylizovaný i jeho pokojíček.

Fotbalový fanoušek potřebuje podporovat svůj klub celou duší, Foto: Pinterest

Neuděláte chybu, když sladíte pokoj do modré či zelené barvy. To je sázka na jistotu. U malých sportovců zjistěte, jakému fandí týmu a jaké barvy jsou typické pro jistý sportovní klub. Poté se nebojte tyto barvy aplikovat do dětského pokoje. Rozhodně neuděláte chybu, když necháte na jednu ze stěn nakreslit znak oblíbeného sportovního týmu nebo třeba dopravní letadlo.

Pokojíček z Karibiku. Foto: Pinterest

Určitě synovi uděláte ohromnou radost, když jeho postel vylepšíte na pořádnou formuli nebo starou pirátskou loď. Stačí vám ktomu jen trocha odvahy realizovat své nápady.

Další věc, co vaše dítě určitě ocení, je nějaké tajné místo, kam se může schovat vždy, když nebude mít náladu být mezi lidmi. Všichni si jistě pamatujeme, jak jsme stavěli všelijaké bunkry ze všeho možného, co bylo zrovna po ruce. Dopřejte chlapci pořádné dobrodružství v jeho vlastním království.

Do stylu Velké Británie. Foto: Pinterest

Takový pokojíček stylizovaný do divoké džungle bude trefou do černého. A pokud do pokoje zavěsíte houpačku, uvidíte, jak se oči vašeho dítěte rozzáří.

Stěna jako tabule? Proč ne! Foto: istock.com

Nikdo také neříká, že postel musí být na zemi. Co vyrobit patro a dopřát tím místnosti originalitu? Nebojte se pouštět se do každého nápadu a zapojte do realizace i své dítě. Uvidíte, jak ocení to, že se může podílet na stylizaci svého budoucího pokoje.

Zde jsme pro vás připravili inspirativní galerii. Podívejte se na různé nápady originálních rodičů.

(mk)


Přečtěte si také